Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 00:04:21

Персоніфіковане лікування - окремий захід обласної програми "Онкологія"

22.03.2017   08:19Агенцiя

Останнім часом чернігівські онкологи все частіше збирають у себе столичних світил. Остання науково-практична конференція була присвячена персоніфікованому лікуванню онкологічних захворювань.

До її організації та проведення долучилися фахівці Національного інституту раку, Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика, Національного наукового центру радіаційної медицини. Лікарям обласного онкодиспансеру та районним онкологам розповідали про можливості індивідуального підходу до лікування кожного окремого пацієнта – сучасні методи біологічного аналізу пухлин, генетичне тестування, молекулярне профілювавання.

Останнє – молекулярне профілювання – відносно новий термін в онкології. Популярною мовою це означає, що розроблено технології, які дають змогу визначити відповідні маркери, за якими можна спрогнозувати – чи буде ефективним той чи той хіміопрепарат для   злоякісних клітин конкретної пухлини. За словами головного позаштатного онколога МОЗ Олексія Ковальова, останнє дослідження довело, що молекулярне профілювання дало змогу хворим із метастатичним раком грудей збільшити час до прогресування на 44 відсотки, хворим із колоректальним раком – на 36. В Україні є лише дві лабораторії, які проводять таке дослідження і воно є досить вартісним.

Втім все змінюється, все швидко розвивається. Через пару років таке дослідження виконуватиметься якщо не стовідсотково, то у великої кількості пацієнтів, – відповів на запитання про вартісність лікування Олексій Ковальов. – До того ж, молекулярне профілювання є ще й економічно вигідним, бо наразі ми намагаємося призначити пацієнтам найсучасніші і дуже вартісні ліки, а якщо провести таке дослідження, то може виявитися, що для нього ефективні якраз звичайні, давно відомі і недорогі препарати.

Головний лікар Чернігівського онкодиспансеру Валерій Зуб зауважив, що онкологи зорганізували в Чернігові конференцію не лише заради інформування. Персоніфіковане лікування виділено окремим заходом обласної програми “Онкологія”, яку нещодавно затвердили на обласному рівні. Також чернігівці першими серед обласних онкодиспансерів запроваджують в себе посаду медичного генетика. Наразі фахівець проходить курси стажування.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.