Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 11 квітня, 03:35:43

Персоніфіковане лікування - окремий захід обласної програми "Онкологія"

22.03.2017   08:19Агенцiя

Останнім часом чернігівські онкологи все частіше збирають у себе столичних світил. Остання науково-практична конференція була присвячена персоніфікованому лікуванню онкологічних захворювань.

До її організації та проведення долучилися фахівці Національного інституту раку, Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика, Національного наукового центру радіаційної медицини. Лікарям обласного онкодиспансеру та районним онкологам розповідали про можливості індивідуального підходу до лікування кожного окремого пацієнта – сучасні методи біологічного аналізу пухлин, генетичне тестування, молекулярне профілювавання.

Останнє – молекулярне профілювання – відносно новий термін в онкології. Популярною мовою це означає, що розроблено технології, які дають змогу визначити відповідні маркери, за якими можна спрогнозувати – чи буде ефективним той чи той хіміопрепарат для   злоякісних клітин конкретної пухлини. За словами головного позаштатного онколога МОЗ Олексія Ковальова, останнє дослідження довело, що молекулярне профілювання дало змогу хворим із метастатичним раком грудей збільшити час до прогресування на 44 відсотки, хворим із колоректальним раком – на 36. В Україні є лише дві лабораторії, які проводять таке дослідження і воно є досить вартісним.

Втім все змінюється, все швидко розвивається. Через пару років таке дослідження виконуватиметься якщо не стовідсотково, то у великої кількості пацієнтів, – відповів на запитання про вартісність лікування Олексій Ковальов. – До того ж, молекулярне профілювання є ще й економічно вигідним, бо наразі ми намагаємося призначити пацієнтам найсучасніші і дуже вартісні ліки, а якщо провести таке дослідження, то може виявитися, що для нього ефективні якраз звичайні, давно відомі і недорогі препарати.

Головний лікар Чернігівського онкодиспансеру Валерій Зуб зауважив, що онкологи зорганізували в Чернігові конференцію не лише заради інформування. Персоніфіковане лікування виділено окремим заходом обласної програми “Онкологія”, яку нещодавно затвердили на обласному рівні. Також чернігівці першими серед обласних онкодиспансерів запроваджують в себе посаду медичного генетика. Наразі фахівець проходить курси стажування.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 577 нових випадків COVID-19

Виявлено 577 нових випадків COVID-19 18:31

За даними управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 10 квітня в області зафіксовано 577 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб 17:07

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 10 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 6966 осіб.

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу 12:22

У 2020 році в загальному обсязі переміщень частка міждержавних склала лише один відсоток. Прибуло в область 69 осіб, вибуло 104 особи.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби 12:14

Дев’ятого квітня, в період нерестової заборони, Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на р. Десна, поблизу хутора Єньків Іванівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:05

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини