Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 грудня, 05:41:05

Федір Антоненко тримає в льосі 12 скелетів

17.05.2012   10:28Агенцiя

53-річний Федір Антоненко із села Бутівка Сосницького району Чернігівщини два роки зберігає у своєму льосі рештки 12 воїнів радянської армії.

– Другий рік останки зустрічають День Перемоги у погребі, – каже чоловік. – Ніяк не можемо їх перепоховати. У районі немає людини, яка займається похованнями. Писали в обласне управління внутрішньої безпеки, в міністерство житлово-комунального господарства. Нам все обіцяють поховати, і нічого не роблять.

До пенсії Федір Антоненко 27 років працював водієм. Зараз доглядає хвору дружину, дорослі син і донька виїхали.

– Пам’ятаю, у 1980-х роках насипали греблю до села Стара Бутівка. Знайшли цілу братську могилу. Там знайшли смертний медальйон солдата “Путін Іван Меркурійович, Пермська область”. Направили туди листа, й за три місяці відгукнулася його сестра, яка шукала брата все життя. Після того вирішив шукати загиблих.

2009 року Антоненко з однодумцями Ярославом Тібежем, Ігорем Морозом та Євгеном Шепелем заснували спілку “Нащадки переможців”. Вирішили разом шукати й упорядковувати невідомі поховання часів Другої світової війни. За три роки знайшли 12 останків.

– Ми не чорні археологи, хочемо лише перепоховати загиблих. Нам перепоховати влада не дозволяє, сама теж нічого не робить. Тільки перевіряють нас, шукають причини, аби не дозволяти нам працювати. Ми і зараз знаходимо розкидані могили. Я стараюся записувати всі ці відомості, щоб надалі продовжити пошуки, – зітхає Федір Антоненко.


Ольга СКОРОХОД

http://gazeta.ua/articles/scandals-newspaper/_fedir-antonenko-trimae-v-losi-12-skeletiv/436144

 

Останні новини Чернігівщини

Служба зайнятості пропонує роботодавцям співпрацю і запрошує скористатися комплексом безкоштовних послуг 14:45

Основні з них: підбір кадрів на засадах рекрутингу, професійне навчання безробітних під конкретні робочі місця; підвищення конкурентоспроможності працівників шляхом отримання ваучера на навчання; навчання жінок «чоловічим» професіям, різні компенсаційні програми, суспільно-корисні роботи.

 Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових

Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових 11:03

В області триває збір урожаю. Місцеві аграрії демонструють одні з найвищих показників за обсягами валового збору зернових і зернобобових культур, забезпечивши Чернігівщині друге місце серед регіонів України.

Чернігівські боксерки вибороли золото й бронзу на Кубку України серед жінок-еліти у Львові 10:35

Вітаємо наших спортсменок із вдалим виступом на Кубку України з боксу серед жінок-еліти, який проходив у Львові з 24 до 29 листопада!

 В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини

В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини 09:44

«НАСскрізь» – це вистава Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Старицького. Її унікальність в тому, що акторами є ветерани та ветеранки російсько-української війни. Режисер-постановник проєкту – також ветеран – Дмитро Гусаков.

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна»

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна» 09:42

У Чернігові другий рік поспіль триває соціальний проєкт «Долоньки тепла.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини