Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 грудня, 03:11:29

Федір Антоненко тримає в льосі 12 скелетів

17.05.2012   10:28Агенцiя

53-річний Федір Антоненко із села Бутівка Сосницького району Чернігівщини два роки зберігає у своєму льосі рештки 12 воїнів радянської армії.

– Другий рік останки зустрічають День Перемоги у погребі, – каже чоловік. – Ніяк не можемо їх перепоховати. У районі немає людини, яка займається похованнями. Писали в обласне управління внутрішньої безпеки, в міністерство житлово-комунального господарства. Нам все обіцяють поховати, і нічого не роблять.

До пенсії Федір Антоненко 27 років працював водієм. Зараз доглядає хвору дружину, дорослі син і донька виїхали.

– Пам’ятаю, у 1980-х роках насипали греблю до села Стара Бутівка. Знайшли цілу братську могилу. Там знайшли смертний медальйон солдата “Путін Іван Меркурійович, Пермська область”. Направили туди листа, й за три місяці відгукнулася його сестра, яка шукала брата все життя. Після того вирішив шукати загиблих.

2009 року Антоненко з однодумцями Ярославом Тібежем, Ігорем Морозом та Євгеном Шепелем заснували спілку “Нащадки переможців”. Вирішили разом шукати й упорядковувати невідомі поховання часів Другої світової війни. За три роки знайшли 12 останків.

– Ми не чорні археологи, хочемо лише перепоховати загиблих. Нам перепоховати влада не дозволяє, сама теж нічого не робить. Тільки перевіряють нас, шукають причини, аби не дозволяти нам працювати. Ми і зараз знаходимо розкидані могили. Я стараюся записувати всі ці відомості, щоб надалі продовжити пошуки, – зітхає Федір Антоненко.


Ольга СКОРОХОД

http://gazeta.ua/articles/scandals-newspaper/_fedir-antonenko-trimae-v-losi-12-skeletiv/436144

 

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 133 нових випадки COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 133 нових випадки COVID-19 17:28

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 1 грудня в області зафіксовано 133 нових випадки COVID-19. Зокрема 77 — у Чернігівському районі (в тому числі 65 — у Чернігові), 20 — у Корюківському, 19 — у Прилуцькому, 12 — у Новгород-Сіверському районі та 5 — у Ніжинському. 48 захворілих госпіталізовані.

На Чернігівщині ухвалено регіональну програму боротьби з амброзіє

На Чернігівщині ухвалено регіональну програму боротьби з амброзіє 17:23

30 листопада депутати обласної ради на пленарному засіданні сесії підтримали і ухвалили запропоновану Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області регіональну цільову програму боротьби з карантинним бур’яном - амброзією полинолистою, розраховану на 2022-2026 роки.

Інформація про розстріл мігрантів у Чорнобильській зоні - ФЕЙК

Інформація про розстріл мігрантів у Чорнобильській зоні - ФЕЙК 17:17

У мережі Інтернет почало ширитися відео, на якому, начебто, зняті тепловізійною камерою кадри розстрілу групи осіб.

Продовжується облаштування wim-майданчика для зважування фур поблизу Ніжина

Продовжується облаштування wim-майданчика для зважування фур поблизу Ніжина 12:32

На автомобільній дорозі Р-67 Чернігів - Ніжин - Прилуки - Пирятин між селами Талалаївка та Хвилівка Ніжинського району облаштовується другий в області WIM-майданчик для автоматичного зважування вантажівок у русі.

Вироком суду призначено покарання жінці за незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів з  метою збуту до установи з виконання покарань

Вироком суду призначено покарання жінці за незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів з метою збуту до установи з виконання покарань 12:23

Вироком Новозаводського районного суду м.Чернігова від 29.11.2021 жительку одного з сіл Чернігівського району та області визнано винною у незаконному придбанні та зберіганні наркотичних засобів з метою збуту (ч.2 ст.307 КК України).