Чернігівська жінка одна з найстарших в Україні
Жінки складають більшість населення області (55%, або 566 тис.).
Чернігівська жінка одна з найстарших в Україні. Їй у середньому 46 років. Проживає вона переважно в міських поселеннях (64%). Городянка молодша за сільську жительку на 6 років (44 роки проти 50).
Середній вік вступу до шлюбу сучасної жінки – 30 років. Одружується вона переважно з чоловіком старшим за себе. Першу дитину найчастіше народжує у віці 20–24 роки. Проте, в останні роки все більше жінок прагнуть стати мамами в більш дорослішому віці (13% породіль у 2016р. були у віці старше 35 років). Кожну п`яту дитину в місті та кожну третю в сільський місцевості народжують жінки поза шлюбом.
Найбільш активною на ринку праці жінка є у віці 40–49 років. Традиційно вона надає перевагу зайнятості в охороні здоров`я та наданні соціальної допомоги, освіті, тимчасовому розміщуванні й організації харчування, сфері мистецтва, спорту, розваг та відпочинку, фінансовій та страховій діяльності.
За виконану роботу жінка отримує винагороду, яка в середньому нижче на чверть за винагороду чоловіків (у 2016 році – 3508 грн проти 4647 грн). Адже «жіночі» професії поступаються в оплаті праці «чоловічим».
Жінка частіше прагне до підвищення свого освітнього рівня. На початок 2016/17 навчального року студентки становили дві третини всіх студентів
у технікумах, коледжах та училищах області та дещо більше половини – в університетах та академіях. Кожен другий аспірант – жінка, троє з чотирьох докторантів – також жінки.
Представниці слабкої статі в області, як і в Україні, витриваліші за чоловіків та живуть довше. На Чернігівщині середня очікувана тривалість життя при народженні жінки на 12 років більше, ніж чоловіка, та становить
76 років.
Головне управління статистики у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Перебої з електроенергією, а «Жу-жу shop» у Ніжині стабільно працює 11:19
А це тому, що підприємиця Оксана Труш скористалася програмою «Енергопідтримка для ФОП», за якою отримала безповоротну фінансову допомогу від держави. Каже: «Я намагаюся використовувати кожну можливість, аби бізнес працював. Кошти пішли на закупівлю пального – і це на сьогодні дієва підтримка для підприємців».
Ветерани поліції Чернігівщини вибороли призові місця на спортивних змаганнях 10:14
Днями відбувся Всеукраїнський турнір зі стронгмену «Сильні України». Серед 280 учасників – ветерани поліції Чернігівщини: помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики Вадим Довгошей та ветеран-спецпризначенець Антон Душко.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:13
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечна подія, а саме: 1 пожежа.
4 березня: цей день в Україні і світі 09:11
День 1470 Російська агресія - Day 1470 Russian aggression
Протиправно заволодів державними коштами під час ремонту пожежного депо: судитимуть директора підприємства 12:59
Прокурори Прилуцької окружної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно директора підприємства, якого звинувачують у заволодінні бюджетними коштами.