Жінки частіше звертаються до юристів
У рамках регіональної інформаційно-просвітницької акції «Жінки, знайте свої права» в Чернігівському МЦЗ для безробітних представниць прекрасної статі відбувся семінар на правову тематику.
До участі в заході було запрошено директора Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимира Бобруйка.
Він ознайомив учасниць семінару з системою безоплатної правової допомоги в Україні, завданнями та функціями місцевого центру, а також з категоріями громадян, які за законом мають право на безоплатну правову допомогу. За його словами, до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги найчастіше звертаються жінки – понад 60% від загальної кількості звернень.
«Наші юристи надають правові консультації з різних проблемних питань, - сказав Володимир Бобруйко. – Жінки переважно цікавляться нюансами спадкового, земельного, трудового, сімейного права, умовами та порядками призначення соціальних допомог, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, пенсій тощо. Також наш центр надає вторинну безоплатну правову допомогу, яка передбачає послуги адвоката, а це - захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру».
Про ситуацію на ринку праці та послуги служби зайнятості жінкам розповіла провідний фахівець Чернігівського МЦЗ Тетяна Коваленко. Безробітні взяли активну участь в обговоренні болючих для прекрасної статі питань рівності чоловіків та жінок у різних сферах життя, шляхів протидії дискримінації за ознакою статі, попередження будь-яких форм насильства щодо жінок та дітей тощо. Під час дискусії було розкрито зміст понять «гендер», «гендерна рівність», «гендерні стереотипи», розглянуто основні положення Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок», відповідні статті Конституції України. Йшлося також про становище на ринку праці жінок-матерів, працівниць передпенсійного віку та молоді без досвіду роботи. Учасниці семінару отримали поради як уникнути типових помилок при пошуку роботи та досягти професійного успіху.
Валентина Федусь
Останні новини Чернігівщини
«Стійке населення»: Фонд «Партнерство за сильну Україну» реалізовуватиме на Чернігівщині нову ініціативу 12:10
До жовтня 2027 року на Чернігівщині триватиме впровадження ІІ фази програми «Партнерство за сильну Україну». Йдеться, зокрема, про швидке реагування на надзвичайні ситуації, відновлення соціальної інфраструктури, стабільну роботу підприємств житлово-комунального господарства та підтримку економічної стійкості.
російські дрони атакували державні установи на Чернігівщині 12:08
Сьогодні вранці російські дрони атакували Прилуцьку міську раду та податкову у Новгород-Сіверському.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:01
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
Чернігівські стрільці вибороли низку нагород на чемпіонаті України у Львові 11:58
З 30 березня до 04 квітня у Львові відбувся чемпіонат України зі стрільби кульової серед спортсменів 2006 року народження та молодших.
Дві срібні нагороди Олександра Лісогора на Континентальному кубку SLAVIC CUP у Словаччині 11:57
З 28 до 29 березня у Словаччині відбувся Континентальний кубок з лижних гонок SLAVIC CUP (міжнародні змагання FIS).