Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 липня, 06:10:31

У хворих на мієлому з'явилися сучасні методи діагностики

27.02.2017   07:35Агенцiя

Мієлома – це злоякісне захворювання крові. При цьому різновиді раку не формується єдиної пухлини, ракові клітини присутні в кістковому мозку повсюдно. При мієломі в кістках можуть утворюватися круглі вогнища різного розміру, витісняючи здорову тканину і збільшуючи ймовірність перелому кісток. Хвороба може бути причиною крихкості кісток (остеопорозу). Як правило, це страшне захворювання зустрічається у віці від 50 до 70 років.

На сьогоднішній день мієлома вважається невиліковним захворюванням.  Проте за допомогою сучасних методів діагностики та лікування досить часто вдається домогтися повної ремісії, позбавити пацієнта від симптомів і поліпшити якість його життя. За останні роки термін життя пацієнтів значно подовшився  порівняно із ситуацією десятирічної давності.
 
Отже вкрай відповідальним  моментом є діагностика та моніторинг ведення гематологічних хворих.

Як зазначив головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, адміністрація та депутатський корпус  області  постійно  опрацьовують питання оновлення матеріально-технічної бази закладу.

І ось знову продуктивний крок: за підтримки депутата Чернігівської обласної ради Григорія Супруна клінічно-діагностична лабораторія онкодиспансеру поповнилася новим апаратом для аналізу фореграм ( метод діагностики крові).

Новенький Forescan 001 – апарат вітчизняного виробництва. Вартість аналізатора складає майже  65 тисяч гривен.

За словами завідувача клінічно-діагностичної лабораторії Інни Голови, нове обладнання дозволяє виконати якісні дослідження крові : електрофорез білків, ліпопротеїнів, гемоглобулінів тощо.
За тиждень роботи апарату вже здійснено більш ніж 60 аналізів.

На сьогодні в Україні лише шість медичних закладів укомплектовані таким обладнанням. Серед цього числа – Чернігівський обласний онкологічний диспансер.

Останні новини Чернігівщини

Міжнародні партнери допомогли відновити спортивну залу у школі № 20 17:05

Спортивна зала чернігівської школи № 20, яка зазнала численних руйнувань під час блокади міста у 2022 році, наразі виглядає сучасно та абсолютно невпізнанно.

Чернігівські спортсмени здобули перемогу на чемпіонаті України з пішохідного туризму 16:18

Нещодавно в місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області відбувся чемпіонат України з пішохідного туризму (зв'язки) серед дорослих та старших юнаків.

Ніжинські рятувальники ліквідували пожежу автомобіля 15:23

Сьогодні о 09:20 до ніжинських рятувальників надійшов виклик про пожежу легкового автомобіля на одній із вулиць районного центру.

У Ріпкинській громаді зафіксовано спалах африканської чуми свиней 14:40

В одному з особистих господарств у с. Пилипча Ріпкинської ТГ виявили спалах африканської чуми свиней .

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини