Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 січня, 19:15:16

ДАБІ передала Чернігову функції держархбудконтролю

03.02.2017   07:34

Чернігів отримав нові містобудівні повноваження в рамках процесу децентралізації системи державного архітектурно-будівельного контролю.

В Чернігівській міській раді був затверджений Акт спільної комісії про передачу новоствореному Управлінню державного архітектурно-будівельного контролю міської ради права здійснення повноважень.

Документ підписали Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та Голова державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев.

Після цього відбувся брифінг для представників ЗМІ.
- На сьогодні у Чернігові утворений вже 55-й по Україні орган з питань здійснення повноважень державного архітектурно-будівельного контролю на місцевому рівні, та перший у цьому році, - сказав Голова ДАБК Олексій Кудрявцев. - Завтра вже управління ДАБК міської ради буде працювати.

Загалом, за його словами, в Україні 18 обласних центрів охоплено реформою децентралізації у сфері архітектурно-будівельного контролю, й на сьогодні вже 22% дозвільних документів у будівництві опрацьовується саме новоствореними органами держархбудконтролю. Тобто фактично вже кожне 4-те будівництво здійснюється під контролем місцевих органів.

Владислав Атрошенко:
- Наше завдання – максимально спростити, здешевити та зменшити у часі всі бюрократичні процедури стосовно об’єктів, які зводяться в місті. Особливо це важливо для підтримки дрібного та середнього бізнесу в будівельній галузі.

Перед підписанням документу Голова ДАБК ознайомився з матеріально-технічною базою нового контролюючого органу, який буде знаходитися у Новозаводській районній у місті Чернігові раді по вул. Івана Мазепи, 19. Саме сюди мешканці Чернігова зможуть звертатися з усіх питань, що стосуються державного архітектурно-будівельного контролю.

Відтепер місто має повний цикл повноважень – від виділення земельної ділянки до приймання закінчених будівництвом об’єктів І-ІV категорій у експлуатацію, а також може здійснювати контроль та зупиняти самочинні будівництва.

Втім, будівельні об’єкти 5-ї категорії, тобто об’єкти підвищеного рівня небезпеки, як наприклад автозаправочні комплекси, залишаються під контролем Державної архітектурно-будівельної інспекції України, пояснила начальник управління Людмила Шкуріна.

У Чернігові відповідно до структури, затвердженої рішенням міської ради, в ДАБІ працюватиме 8 співробітників, на сьогодні вже працює 5 посадових осіб. Після конкурсного відбору у міській раді 2 головних спеціалісти по роботі з єдиним реєстром України проходили обов’язкове навчання та складали тести у ДАБІ. Вони матимуть власну печатку і доступ до Єдиного реєстру України. Ці спеціалісти склали іспити з першого разу, про що згадав особисто Голова ДАБІ Олексій Кудрявцев та при цьому зазначив, що це дійсно професійні кадри, адже зазвичай тести в ДАБІ України складають по 3-4 рази. 

Також Голова ДАБК разом з міським головою побували на об’єкті будівництва житлового комплексу в стадії завершення, який зводиться на вулиці Шевченка, 97. Голова ДАБК оцінив побачене будівництво як таке, де забудовник врахував усе, що необхідно в проекті забудови житлового комплексу: створення необхідної інфраструктури, паркінгу та ін.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій 09:27

Чернігівські редактори про новий закон “Про медіа” чули, деякі вже почали ознайомлюватися та вивчати як він вплине в подальшому на роботу. Більшість позитивно сприймають головну ідею нового закону - впорядкування діяльності різних видів медіа в Україні. Водночас, висловлюють застереження щодо реалізації на практиці окремих норм закону, зокрема, щодо створення наглядових рад для комунальних ЗМІ та наскільки суттєве стане посилення державного регулювання і впливу на редакції, в тому числі на онлайн медіа.

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти 09:20

Сьогодні до одного з підрозділів Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області на екскурсію завітали ліцеїсти варвинського ліцею №2.

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року»

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року» 09:10

Чернігівська міська ЦБС оголошує прийом заявок на участь у щорічному літературному конкурсі «Книга року-2022». До участі запрошуються автори книг, виданих у 2022 році, а також рукописів, які ще не вийшли друком.

 Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL»

Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL» 09:08

Жителі Киїнської громади, які відновлюють зруйновані чи постраждалі через війну оселі, отримали сьогодні мінеральну вату для утеплення.