Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 29 вересня, 17:53:40

Військкомати Чернігівщини: про підсумки роботи та першочергові завдання

25.01.2017   10:39Агенцiя

Про підсумки діяльності військкоматів області у 2016 році та цьогорічні завдання говорили із представниками ЗМІ обласний військовий комісар Олександр Криворучко та його заступник Вадим Лільчицький 24 січня.

Під час прес-брифінгу воєнком повідомив журналістам, що протягом минулого року районні та міські військкомати призвали та направили на навчальні збори до 5 військових частин 587 резервістів. На 2017 рік планується 270 осіб до 6 частин.

За контрактом у 2016 році прийняли на службу 163 офіцерів запасу, в планах на перший квартал цього року – залучення ще 130 чоловік.

Весною минулого року планове завдання обласного військового комісаріату по призову на строкову військову службу виконано на 86%, а восени – стовідсотково.

Як повідомив Олександр Криворучко, гарною практикою в місцевих комісаріатах є залучення психологів та інших спеціалістів, а також представників громадських організацій при відборі юнаків на строкову та контрактну службу. Завдяки такій співпраці відсіюються близько 10% осіб з різними девіаціями.

– Одним з ключових завдань на 2017 рік вбачаємо відпрацювання механізму взаємодії військових комісаріатів з новоствореними територіальними громадами, – зазначив військовий комісар.

Він також наголосив, що особи, які ухиляються від проходження строкової військової служби, підлягають адміністративній відповідальності у вигляду штрафу, а також кримінальній – строком до 2-х років позбавлення волі. Так, минулого року проти трьох осіб порушено кримінальні справи.

Зауважив полковник і про військову службу за контрактом – загальний план з відбору на 2016 рік виконали на 83%, підписавши контракт з 1797 особами. У першому кварталі 2017 року планується заключити ще 310 контрактів відповідно до завдання Генерального штабу Збройних сил України.

Олександр Криворучко зазначив, що до цього часу не розроблено правовий механізм залучення до військової служби осіб, які пройшли навчання на військових кафедрах. Проте це питання має вирішитися цього року.

Говорив воєнком і про соціальну підтримку учасників бойових дій, у тому числі бійців АТО. Відтепер безоплатна вторинна правова допомога надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, а й з будь-яких інших.

Особливу увагу військовий комісар приділив питанню організації територіальної оборони області на 2017 рік. За його словами, необхідно організувати більше практичних навчань та тренувань.

Останні новини Чернігівщини

Особливості проходження державної служби

Особливості проходження державної служби 17:36

обговорювали 29 вересня під час третього заняття за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації "Управління персоналом в органах державної виконавчої влади" в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації кадрів для начальників відділів (завідувачів секторів) управління персоналом структурних підрозділів обласної державної адміністрації, апарату районних державних адміністрацій, на яких покладено обов’язки щодо здійснення кадрової роботи.

Виявлено 100 нових випадків COVID-19

Виявлено 100 нових випадків COVID-19 16:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 29 вересня в області зафіксовано 100 нових випадків COVID-19.

Прилуки: військовій частині А4245 65 років

Прилуки: військовій частині А4245 65 років 14:56

25 вересня відбулися урочистості з нагоди відзначення 65-річчя з дня заснування військової частини А4245.

Довибори на нашому 208 окрузі з кожним днем стають все більш

Довибори на нашому 208 окрузі з кожним днем стають все більш "радикальними" 14:49

Вже зрозуміло, що чесно боротися за перемогу мої опоненти не те що не збиралися, а навіть і не думали.

Ніжин: відбулися засідання постійних депутатських комісій

Ніжин: відбулися засідання постійних депутатських комісій 14:44

Усі питання з порядку денного були детально вивчені та рекомендовані для розгляду на черговому пленарному засіданні Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини