Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 лютого, 08:23:09

За позовом прокурора збільшено розмір орендної плати за використання 125 га землі вартістю 2,4 млн. грн.

14.01.2017   08:53

Прокуратурою Чернігівської області виявлено факт передачі земельної ділянки площею 125 га сільськогосподарських угідь вартістю майже 2,4 млн. грн. в оренду одному з комунальних підприємств Бахмацького району з порушенням вимог Закону України «Про оцінку земель».

Встановлено, що при укладанні договору не проведено та не затверджено нормативної грошової оцінки земельної ділянки, хоча цю обставину законодавством визначено як істотну умову угоди.

Як наслідок, до місцевого бюджету не надходили кошти у вигляді орендної плати, оскільки її розмір визначається у відсотковому відношенні саме від вартості землі.

На усунення порушень Бахмацька місцева прокуратура звернулася із позовом до господарського суду області з вимогою визнати укладений правочин недійсним.

Враховуючи, що під час розгляду справи відповідачем підготовлено зміни до договору щодо збільшення розміру орендної плати, згідно з проведеною нормативною грошовою оцінкою, судом припинено провадження з одночасним покладенням судових витрат на суб’єкта господарювання.

Наразі в судах на розгляді перебуває ще ряд аналогічних справ за позовами органів прокуратури щодо захисту інтересів держави у сфері земельних відносин.

Останні новини Чернігівщини

За позовом прокурора раду зобов’язано утворити у своєму складі службу у справах дітей

За позовом прокурора раду зобов’язано утворити у своєму складі службу у справах дітей 08:13

Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокуратури, зобов’язавши одну із об'єднаних громад Городнянського району утворити у складі виконавчих органів службу у справах дітей.

Сновська поліція за годину розшукала викрадений мотоцикл

Сновська поліція за годину розшукала викрадений мотоцикл 08:03

У Сновську поліція оперативно вийшла на слід чоловіка, який ввечорі 21 лютого з господарства місцевого мешканця викрав мотоцикл.

Служба автомобільних доріг попереджає водіїв про погіршення погодних умов, що може вплинути на обстановку на автошляхах області 07:45

24 лютого у з'вязку з переміщенням активного циклону з заходу на території України очікуються складні погодні умови. Пориви вітру 17-22 м/с, вночі на Правобережжі, вдень в Україні сильний вітер 25-28 м/с.

24 лютого - Масляна

24 лютого - Масляна 07:42

Масляна походить від старовинного язичницького свята проводів зими, що зберігалося після прийняття християнства.