ГО "Аратта" звітує про реалізацію проекту в рамках Програми розвитку громадянського суспільства в місті Чернігові
В рамках Програми розвитку громадянського суспільства в місті Чернігові на 2016-2020 роки, при підтримці Чернігівської міської влади ЧОБО «Аратта» реалізувала проект «Крок назустріч».
![](/uploads/16370-m.jpg)
Ми багато говоримо про те, як допомогти особам із неповносправністю в їхньому середовищі, як полегшити їм побут, створити умови, надати допомогу чи підтримку. Але мало говоримо про те, як створити для людей з особливими потребами умови для того, щоб їм було зручно поза межами дому: на вулицях наших міст, у міському транспорті чи у закладах харчування. Що нам робити і як себе поводити, щоби їм з нами було комфортно?
А першим кроком на цьому шляху є падіння стіни байдужості. Зараз в Україні ми спостерігаємо за появою покоління батьків із новим, сучасним баченням, які дуже хочуть змінити ситуацію для своїх дітей, адже долання стереотипів і підтримка призводять до того, що все може почати змінюватися і від однієї людини. А коли це дружній колектив, чи організація, то задачі вирішуються ефективніше.
Творча команда художнього керівника інтеграційного Театру «Дивосад», Ірини Пісні пропонує новий метод: створення творчих змішаних колективів для проведення арт- та театро-терапії, для аматорського оволодіння професійними знаннями, вміннями та навичками. Театр має свої історії успіху і прагне поділитися досвідом з суспільством, а проект «Крок назустріч» сприяв зміні акцентів у трактуванні концепції інвалідності, де на зміну медичній моделі прийшла б соціальна, де в центрі всього стоїть людина та її особистість.
За короткотривалий термін реалізації проекту ми спілкувалися з особливими людьми та їх батьками з різних організацій міста Чернігова та області. Був виготовлений буклет для пропагування потенціалу та внеску людей з особливими потребами в розвиток соціуму. Це вагомі кроки для підвищення рівня соціалізації молодих людей з особливими потребами. Важливо, що вони були помічені в нашому оточенні не лише, як ті кому потрібна допомога, але як ті, що мають свою особливу місію – нам щось засвідчити і показати.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.