Перший "соціальний холодильник" з`явився у Ніжині
Проект «Соціальний холодильник» уже дістався і Ніжина. Нещодавно такі холодильники з`явилися в столиці України, поступово набувши значного поширення.
![](/uploads/16368-m.jpg)
Головною ідеєю «соціального холодильника» є можливість поділитися, а нужденним взяти потрібні їм продукти. Таким чином кожен, хто потребує, може розраховувати на невеличку допомогу в харчуванні.
У Ніжині зачинателем нової ідеї стала підприємець Олена Борисівна Охонько. Ми поспілкувалися з організатором проекту та вирішили дізнатися усі подробиці «соціального холодильника».
Звідки у Вас виникла така ідея «соціального холодильника»?
Олена Борисівна: Дуже досадно, що така ідея самій не прийшла мені в голову. По одному з телеканалів я побачила експеримент журналістів, які поставили один з таких холодильників у місті. І дійсно, все геніально просто! У мене був старий холодильник. Ми доставили його до критого ринку «Прогрес», заповнили продуктами. Слід подякувати директору критого ринку Володимиру Дмитровичу Павлюченко - безкоштовно виділив місце.
А чи користується холодильник попитом? Хто був перший клієнт?
Олена Борисівна: Так, як тільки ми загрузили холодильник, з`явилася кореспондент одного з Ніжинських видань, потім ще підійшла жіночка.
Які продукти кладуть та які забирають?
Олена Борисівна: Різні. Є і масло, і майонез, і цитрусові, молоко, рис, консерви, сирки плавлені, мівіна. Сьогодні клали згущене молоко, яйця. Ось уже щось і позабирали, - показує жінка холодильник, - отець Михаїл також обіцяв прийти та допомогти.
Чи співпрацюєте Ви з соціальними організаціями?
Олена Борисівна: Так, сьогодні планую зв`язатись з директором Ніжинського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Наталею Миколаївною Кучеровською, нехай пришле сюди своїх діток, які потребують допомоги у харчуванні.
А чи є успішні приклади такого експерименту в інших містах?
Олена Борисівна: Не знаю, але в будь-якому разі усі, кому я розказую про наш «соціальний холодильник» в захваті від ідеї. Адже не важко поділитися, бо це копійки для тих, хто може допомогти, а людям приємно.
Чи плануєте Ви розширятися в майбутньому, якщо цей проект матиме успіх?
Олена Борисівна: Сподіваюся, що так. У мене є ще один холодильник, але його треба довести до ладу. Разом з Оленою Муравою ми сподіваємося, що цей проект набере поширення і піде на користь тим, хто дійсно цього потребує.
Ідея соціального холодильника – це ще один шлях допомоги потребуючим верствам населення.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.