Якісна містобудівна документації — обов’язковий критерій стратегії розвитку ОТГ
Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачає розробку схем планування області, районів, генеральних планів міст, сіл, селищ, але залишає неврегульованим питання розроблення "Схем планування об’єднання територіальних громад". Існуюча нормативно-правова база не дає можливості виконати проекти цього рівня.

Новостворені об’єднані громади є такими собі міні-районами, до яких входять декілька населених пунктів зі своїми особливостями інфраструктури. Однак мережу соціальних закладів з часом доведеться підлаштовувати під новий адміністративно-територіальний устрій.
Архітектори області та керівники об’єднаних територіальних громад Чернігівщини, аби детальніше розібратися у практичному застосуванні рекомендацій держави, зібралися в облдержадміністрації на семінар з питань розробки містобудівної документації ОТГ та врегулювання законодавчої і нормативної бази.
В обговорені також взяли участь заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко, начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Олександр Дмитрюк, директор інституту ДП «УКРНДПІ ЦИВІЛЬБУД», віце-президент Національної спілки архітекторів України Олександр Чижевський, заступник директора інституту ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» з питань регіонального планування Тетяна Криштоп.
— Розробка схем планування об’єднаних громад є необхідною складовою стратегії їх вдосконалення. Однак, робота ускладнюється багатьма чинниками. Основні з них — неврегульоване законодавство та фінансування.
Головне в цьому процесі — зберегти наявну інфраструктуру та забезпечити належні умови для її подальшого розвитку, — зазначив Сергій Сергієнко.
Учасники обговорення вважають за доцільне передбачити у державній субвенції на розвиток інфраструктури громад пункт витрат саме на виготовлення містобудівної документації.
Відкритим також залишаються питання ціноутворення та уповноважених виконавців відповідних послуг.
Говорили під час наради і про підходи до формування схем планування в інших країнах, що згодом можуть стати в нагоді і Україні.
Останні новини Чернігівщини
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.
Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43
Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 14:10
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння грошима пенсіонерки в Чернігові.
Рада ветеранів при Чернігівській ОДА: завершено прийом заяв 13:38
На Чернігівщині триває формування оновленого складу Ради ветеранів при обласній державній адміністрації.