Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 07:11:58

Поліція запобігла повторній спробі вивезення за кордон автомобіля "Мерседес", оголошеного в розшук Інтерполом

13.12.2016   10:59Агенцiя

Поліція Чернігівщини запобігла повторній спробі вивезення за кордон автомобіля "Mercedes-Benz", викраденого в листопаді у Франції й затриманого в Україні, але переданого судом на відповідальне зберігання нинішньому користувачеві.

Попереднє затримання в Україні цього «Мерседеса» відбулося 9 листопада в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Славутич».

Під час перевірки цієї машини, яка прямувала на виїзд з країни в бік Білорусі, спрацювала база даних Генерального секретаріату Інтерполу: транспортний засіб значиться в ній як перебуває в міжнародному розшуку.

На момент затримання авто ним керував громадянин України 1964 року народження, житель Чернігова, який пред'явив довіреність на авто.

Прикордонники викликали поліцейських, які вилучили «Mercedes-Benz» та помістили на майданчик тимчасового утримання Чернігівського районного відділення поліції.
Інформація про подію була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Поліція почала розслідування за ознаками кримінального злочину, передбаченого статтею 290 Кримінального кодексу України (знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу).

В процесі роботи над кримінальним провадженням чернігівська поліція отримала підтвердження від НЦБ Інтерполу у Франції про розшук даного транспортного засобу, яке було викрадено в цій країні 6 листопада поточного року. Потерпілою стороною є француз, зацікавлений в поверненні свого авто.
З огляду на всю наявну інформацію, слідчий поліції звернувся до суду з клопотанням про арешт цього транспортного засобу. І рішення першої судової інстанції з цього приводу було позитивним.

Однак суд іншої інстанції переглянув це рішення і ухвалив інакше: до найгострішого здивування поліції, суд віддав «Mercedes-Benz» на відповідальне зберігання його нинішньому користувачеві (тому, кого і зупинили на цьому авто при спробі виїхати за державний кордон України).

Дальше — більше. Отримавши іномарку, чернігівець не обмежився постановкою її в гараж, згідно з рішенням суду, а користувався нею (як, мабуть, планувалося спочатку), чим прямо порушив норми статті 944 Цивільного кодексу України.

До вечора суботи 10 грудня цей громадянин був помічений все на тому ж «Мерседесі» на міжнародній автодорозі, що веде в бік кордону з Росією. Поліція відреагувала негайно. Автомобіль був заблокований і зупинений в місті Мена, після чого поміщений на майданчик тимчасового тримання Менського відділу поліції.

За невиконання рішення суду поліція Чернігівщини внесла інформацію про подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 388 Кримінального кодексу України (незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт, заставленого майна або майна, яке описано чи підлягає конфіскації) - карається або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Слідчі і сектор Укрбюро Інтерполу ГУНП в Чернігівській області працюють над документами, надісланими французькими колегами, з метою встановлення повної картини викрадення. Правоохоронці відновлюють в хронологічному порядку весь ланцюжок подій з моменту зникнення авто у Франції до моменту його затримання в Україні.

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.