Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 травня, 09:19:59

Чернігівська митниця ДФС: "єдине вікно" приваблює все більше підприємців

10.12.2016   11:56Агенцiя

Система «єдиного вікна», що працює на митниці з 1 серпня цього року, значно спростила підприємцям, які займаються зовнішньоекономічної діяльністю, здійснення митного оформлення.

Автоматизація та удосконалення процесів інформаційного обміну між митницею, суб’єктами та контролюючими органами, що приймають участь у митному оформленні, призвела до зменшення часу та бюрократичних процедур (паперового документообігу). Фахівці Чернігівської митниці ДФС повідомили про зростання кількості підприємців, які позитивно оцінили нововведення.   
   
Зі свого боку митники докладають зусиль, щоб налагодити дієву комунікацію з даного питання з підприємцями в області. Проведено низку зустрічей з представниками бізнесу, брокерських організацій, суб'єктів господарювання у Чернігові, Новгород-Сіверському, Прилуках, Сновську – у місцях, де функціонують підрозділи митного оформлення. Під час зустрічей обговорили, насамперед, проблемні питання, а також механізм дії «єдиного вікна» у різних режимах (імпорт та експорт), функціональні можливості програмного забезпечення, умови злагодженої роботи трьохсторонньої системи декларант – контрольні служби – митниця.

Як наслідок, митники констатують зростання кількості митних оформлень за принципом «єдиного вікна». Якщо протягом серпня спостерігалися поодинокі випадки, то у листопаді декларантами подано 903 заявки, а відсоток оформлених за допомогою «єдиного вікна» митних декларацій зріс до 34-х від загальної кількості митних декларацій.

На жаль, ще залишилися проблемні питання, що заважають застосовувати «єдине вікно» на повну потужність. По Чернігівській області це - відсутність підрозділів контрольних служб у деяких адміністративно-територіальних одиницях (наприклад, екологічної служби у м. Корюківка) та низьке забезпечення підрозділів контрольних служб комп’ютерною технікою з виходом до мережі Інтернет.

Останні новини Чернігівщини

Спільна робота зі створення центру пересадки кісткового мозку в Чернігові

Спільна робота зі створення центру пересадки кісткового мозку в Чернігові 09:16

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом із депутатом обласної ради Дмитром Блаушем відвідав Чернігівський медичний центр сучасної онкології та провів нараду з його керівником Юрієм Шенєм.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:45

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 24 травня до 8:00 25 травня 2020 року.

З 25 травня відкрито сезон рибальства на річках Дніпро та Сож

З 25 травня відкрито сезон рибальства на річках Дніпро та Сож 08:27

25 травня 2020 року закінчується нерестова заборона на вилов риби на р. Дніпро та р. Сож.

За неправдиве повідомлення про замінування особу засудили до 4 років ув’язнення

За неправдиве повідомлення про замінування особу засудили до 4 років ув’язнення 08:05

Чотири роки ув’язнення просив прокурор для уродженця Городнянського району області, якого обвинувачували у неправдивому повідомленні про замінування.

За добу поліція вилучила з незаконного обігу ручну гранату і майже три сотні набоїв

За добу поліція вилучила з незаконного обігу ручну гранату і майже три сотні набоїв 07:52

В результаті профілактичних заходів, спрямованих на припинення незаконного обігу зброї і вибухівки, правоохоронці вилучили в різних частинах області значну кількість боєприпасів.