Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 15:21:05

Чернігівська митниця ДФС: "єдине вікно" приваблює все більше підприємців

10.12.2016   11:56Агенцiя

Система «єдиного вікна», що працює на митниці з 1 серпня цього року, значно спростила підприємцям, які займаються зовнішньоекономічної діяльністю, здійснення митного оформлення.

Автоматизація та удосконалення процесів інформаційного обміну між митницею, суб’єктами та контролюючими органами, що приймають участь у митному оформленні, призвела до зменшення часу та бюрократичних процедур (паперового документообігу). Фахівці Чернігівської митниці ДФС повідомили про зростання кількості підприємців, які позитивно оцінили нововведення.   
   
Зі свого боку митники докладають зусиль, щоб налагодити дієву комунікацію з даного питання з підприємцями в області. Проведено низку зустрічей з представниками бізнесу, брокерських організацій, суб'єктів господарювання у Чернігові, Новгород-Сіверському, Прилуках, Сновську – у місцях, де функціонують підрозділи митного оформлення. Під час зустрічей обговорили, насамперед, проблемні питання, а також механізм дії «єдиного вікна» у різних режимах (імпорт та експорт), функціональні можливості програмного забезпечення, умови злагодженої роботи трьохсторонньої системи декларант – контрольні служби – митниця.

Як наслідок, митники констатують зростання кількості митних оформлень за принципом «єдиного вікна». Якщо протягом серпня спостерігалися поодинокі випадки, то у листопаді декларантами подано 903 заявки, а відсоток оформлених за допомогою «єдиного вікна» митних декларацій зріс до 34-х від загальної кількості митних декларацій.

На жаль, ще залишилися проблемні питання, що заважають застосовувати «єдине вікно» на повну потужність. По Чернігівській області це - відсутність підрозділів контрольних служб у деяких адміністративно-територіальних одиницях (наприклад, екологічної служби у м. Корюківка) та низьке забезпечення підрозділів контрольних служб комп’ютерною технікою з виходом до мережі Інтернет.

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».