Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 16:30:08

Відбувся круглий стіл на тему "16 днів проти насильства"

07.12.2016   15:12Агенцiя

Упродовж 16 днів, з 25 листопада по 10 грудня, спеціалісти відділу у справах сім'ї та молоді з профільного управління Чернігівської міської ради долучаються до Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» та проводять просвітницьку роботу з метою протидії та попередженню насильства у сім’ях серед мешканців Чернігова.

З цього приводу у Чернігівській міській раді відбувся круглий стіл. У ньому взяли участь представники громадських організацій, відділів та управлінь міської ради і правоохоронних органів.

Виступаючи на зібранні, керівник Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради Андрій Дериземля розповів, що Законом Украіни визначено основні поняття у сфері попередження насильства в сімї, форми насильства (фізичне, исихологічне, сексуальне та економічне), а також органи і установи, на які покладасться здійснення заходів з попере­дження насильства в сім'ї.

На виконання цього Закону передбачаеться забезпечення координаціі діяльності органів місцевого самоврядування, виконавчоі влади та громадських організацій у питаниях щодо попередження насильства в сім'і та реальної його загрози, проведения просвітницько-профілактичноі роботи в навчальних закладах міста, анкетувань серед членів неблагополучних сімей, забезпечення надання комплексної допомоги (психологічні, юридичні, соціально-економічні та інші соціальні послуги) постраждалим від насильства в сімї чи реальної його загрози, створення та постійне поновлення банку даних сімей, де існують випадки вчинення насильства в сім'і або виникае реальна загроза його вчинення тощо.

Протягом поточного року отримано 301 повідомлення з приводу вчинення насильс­тва в сім'ї чи реальної його загрози. Переважна більшість з них - про фізичне насильство, але є також про психологічне й економічне. Найчастіше причинами прояву насильс­тва в украінських сім'ях е неблагополуччя в родині. Це й економічні чинники (зниження рівня життя значноі частини населения, безробіття, соціально- побутова невлаштованість), соціальні (втрата морально-психологічних оріентирів, високий рівень алкоголізації населения, поширення наркоманіі) та психологічні (психічні розлади, високий рівень агресіі, власний негативний досвід дитинства, низька самооцінка осіб, які чинять насильство). Усі ці фактори негатив­но відображаються на мікрокліматі в родині, призводять до загострення сімейних конфліктів, в тому числі й проявів насильства.

У Чернігові створено координаційну раду з питань соціального супроводу родин, які опинилися у складних життевих обставинах. 3а час існування ради відбулося 173 її засідань, розглянуто справи понад 1000 сімей та осіб стосовно яких вирішено питания встановлення соціального супроводу чи надання соціальних послуг. У поточному році відбулося 12 засідань координаційноі ради, на яких розглянуто 100 справу сімей та осіб, які опинилися у складних життевих обставинах. Взято на облік 34 сім’ї, взято під супровід 24 сім’ії.

Особлива увага працівників відділу приділяеться випадкам насильства в сім'і по відношенню до неповнолітніх або випадкам, що опосередковано негати­вно впливають на дітей.

 3 метою налагодження взаемоінформування з питань попередження наси­льства в сім'і з органами внутрішніх справ розроблено зручну форму повідомлення про факт вчинення насильства в сім'і або виникнення реальної його загро­зи. За рік до управління у справах сім’і, молоді та спорту від суб’ектів соціальноі роботи надійшло 306 таких повідомлень. Всі сім’і повідомлені про можливість отримати соціальні послуги в Чернігівському міському центрі соціальних служб для сім’і, дітей та молоді.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).