Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 21:02:12

Відбувся круглий стіл на тему "16 днів проти насильства"

07.12.2016   15:12Агенцiя

Упродовж 16 днів, з 25 листопада по 10 грудня, спеціалісти відділу у справах сім'ї та молоді з профільного управління Чернігівської міської ради долучаються до Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» та проводять просвітницьку роботу з метою протидії та попередженню насильства у сім’ях серед мешканців Чернігова.

З цього приводу у Чернігівській міській раді відбувся круглий стіл. У ньому взяли участь представники громадських організацій, відділів та управлінь міської ради і правоохоронних органів.

Виступаючи на зібранні, керівник Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради Андрій Дериземля розповів, що Законом Украіни визначено основні поняття у сфері попередження насильства в сімї, форми насильства (фізичне, исихологічне, сексуальне та економічне), а також органи і установи, на які покладасться здійснення заходів з попере­дження насильства в сім'ї.

На виконання цього Закону передбачаеться забезпечення координаціі діяльності органів місцевого самоврядування, виконавчоі влади та громадських організацій у питаниях щодо попередження насильства в сім'і та реальної його загрози, проведения просвітницько-профілактичноі роботи в навчальних закладах міста, анкетувань серед членів неблагополучних сімей, забезпечення надання комплексної допомоги (психологічні, юридичні, соціально-економічні та інші соціальні послуги) постраждалим від насильства в сімї чи реальної його загрози, створення та постійне поновлення банку даних сімей, де існують випадки вчинення насильства в сім'і або виникае реальна загроза його вчинення тощо.

Протягом поточного року отримано 301 повідомлення з приводу вчинення насильс­тва в сім'ї чи реальної його загрози. Переважна більшість з них - про фізичне насильство, але є також про психологічне й економічне. Найчастіше причинами прояву насильс­тва в украінських сім'ях е неблагополуччя в родині. Це й економічні чинники (зниження рівня життя значноі частини населения, безробіття, соціально- побутова невлаштованість), соціальні (втрата морально-психологічних оріентирів, високий рівень алкоголізації населения, поширення наркоманіі) та психологічні (психічні розлади, високий рівень агресіі, власний негативний досвід дитинства, низька самооцінка осіб, які чинять насильство). Усі ці фактори негатив­но відображаються на мікрокліматі в родині, призводять до загострення сімейних конфліктів, в тому числі й проявів насильства.

У Чернігові створено координаційну раду з питань соціального супроводу родин, які опинилися у складних життевих обставинах. 3а час існування ради відбулося 173 її засідань, розглянуто справи понад 1000 сімей та осіб стосовно яких вирішено питания встановлення соціального супроводу чи надання соціальних послуг. У поточному році відбулося 12 засідань координаційноі ради, на яких розглянуто 100 справу сімей та осіб, які опинилися у складних життевих обставинах. Взято на облік 34 сім’ї, взято під супровід 24 сім’ії.

Особлива увага працівників відділу приділяеться випадкам насильства в сім'і по відношенню до неповнолітніх або випадкам, що опосередковано негати­вно впливають на дітей.

 3 метою налагодження взаемоінформування з питань попередження наси­льства в сім'і з органами внутрішніх справ розроблено зручну форму повідомлення про факт вчинення насильства в сім'і або виникнення реальної його загро­зи. За рік до управління у справах сім’і, молоді та спорту від суб’ектів соціальноі роботи надійшло 306 таких повідомлень. Всі сім’і повідомлені про можливість отримати соціальні послуги в Чернігівському міському центрі соціальних служб для сім’і, дітей та молоді.

Останні новини Чернігівщини

  Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші

Морозиво і факти: дізнайся більше, ніж інші 19:13

Морозиво можна сміливо назвати одним з найпопулярніших десертів у світі. Його люблять і готують на всіх континентах. І навіть жителі північних країн не відмовляються від холодних ласощів. Точно сказати, коли була приготована перша порція, дуже складно.

12 найкращих продуктів корисні зранку

12 найкращих продуктів корисні зранку 19:04

Ви могли чути, що сніданок – не обов’язкова для кожного річ. Що краще взагалі його пропустити, ніж з’їсти зранку нездорову їжу. Все так. Але також правдою є те, що поживний та збалансований сніданок може дати вам енергію та попередити переїдання впродовж решти дня, пише Healthline.

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять

10 простих правил, які допоможуть покращити пам’ять 18:59

Через постійну зайнятість, перенасичення інформацією та допомогу смарт-гаджетів страждає наша пам’ять. Ви починаєте забувати зовсім буденні речі: купити хліба, зробити звіт чи ім’я нового друга вашої дитини.

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао

Смачні рецепти вихідного дня: імбірне печиво з какао 18:56

Такое печенье отлично готовить вместе с детьми. Пусть это станет для вас одним из самых первых новогодних развлечений

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада

Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада 18:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень 18-24 листопада 2019 року

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини