Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 6 серпня, 16:27:51

Відбувся круглий стіл на тему "16 днів проти насильства"

07.12.2016   15:12Агенцiя

Упродовж 16 днів, з 25 листопада по 10 грудня, спеціалісти відділу у справах сім'ї та молоді з профільного управління Чернігівської міської ради долучаються до Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» та проводять просвітницьку роботу з метою протидії та попередженню насильства у сім’ях серед мешканців Чернігова.

З цього приводу у Чернігівській міській раді відбувся круглий стіл. У ньому взяли участь представники громадських організацій, відділів та управлінь міської ради і правоохоронних органів.

Виступаючи на зібранні, керівник Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради Андрій Дериземля розповів, що Законом Украіни визначено основні поняття у сфері попередження насильства в сімї, форми насильства (фізичне, исихологічне, сексуальне та економічне), а також органи і установи, на які покладасться здійснення заходів з попере­дження насильства в сім'ї.

На виконання цього Закону передбачаеться забезпечення координаціі діяльності органів місцевого самоврядування, виконавчоі влади та громадських організацій у питаниях щодо попередження насильства в сім'і та реальної його загрози, проведения просвітницько-профілактичноі роботи в навчальних закладах міста, анкетувань серед членів неблагополучних сімей, забезпечення надання комплексної допомоги (психологічні, юридичні, соціально-економічні та інші соціальні послуги) постраждалим від насильства в сімї чи реальної його загрози, створення та постійне поновлення банку даних сімей, де існують випадки вчинення насильства в сім'і або виникае реальна загроза його вчинення тощо.

Протягом поточного року отримано 301 повідомлення з приводу вчинення насильс­тва в сім'ї чи реальної його загрози. Переважна більшість з них - про фізичне насильство, але є також про психологічне й економічне. Найчастіше причинами прояву насильс­тва в украінських сім'ях е неблагополуччя в родині. Це й економічні чинники (зниження рівня життя значноі частини населения, безробіття, соціально- побутова невлаштованість), соціальні (втрата морально-психологічних оріентирів, високий рівень алкоголізації населения, поширення наркоманіі) та психологічні (психічні розлади, високий рівень агресіі, власний негативний досвід дитинства, низька самооцінка осіб, які чинять насильство). Усі ці фактори негатив­но відображаються на мікрокліматі в родині, призводять до загострення сімейних конфліктів, в тому числі й проявів насильства.

У Чернігові створено координаційну раду з питань соціального супроводу родин, які опинилися у складних життевих обставинах. 3а час існування ради відбулося 173 її засідань, розглянуто справи понад 1000 сімей та осіб стосовно яких вирішено питания встановлення соціального супроводу чи надання соціальних послуг. У поточному році відбулося 12 засідань координаційноі ради, на яких розглянуто 100 справу сімей та осіб, які опинилися у складних життевих обставинах. Взято на облік 34 сім’ї, взято під супровід 24 сім’ії.

Особлива увага працівників відділу приділяеться випадкам насильства в сім'і по відношенню до неповнолітніх або випадкам, що опосередковано негати­вно впливають на дітей.

 3 метою налагодження взаемоінформування з питань попередження наси­льства в сім'і з органами внутрішніх справ розроблено зручну форму повідомлення про факт вчинення насильства в сім'і або виникнення реальної його загро­зи. За рік до управління у справах сім’і, молоді та спорту від суб’ектів соціальноі роботи надійшло 306 таких повідомлень. Всі сім’і повідомлені про можливість отримати соціальні послуги в Чернігівському міському центрі соціальних служб для сім’і, дітей та молоді.

Останні новини Чернігівщини

У серпні матеріальну допомогу від міста отримає 201 чернігівська сім’я з новонародженими малюками

У серпні матеріальну допомогу від міста отримає 201 чернігівська сім’я з новонародженими малюками 15:10

У Чернігові кожна родина при народженні дитини отримує підтримку від міста. Виплати здійснюються в рамках Програми підтримки народжуваності.

За загиблих у липні Захисників України помолилися у Чернігові

За загиблих у липні Захисників України помолилися у Чернігові 15:01

6 серпня в Чернігові у козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України відповідно вимог карантину та рекомендацій Чернігівської облдержадміністрації проведено традиційну панахиду за усіма воїнами, які в ЛИПНІ 2020 року загинули в боях за незалежність України.

Обсяги реалізованої продукції промисловості. ДОВІДКА

Обсяги реалізованої продукції промисловості. ДОВІДКА 14:50

Підприємства області в січні–червні 2020 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 15301,5 млн.грн.

СБУ викрила підпільний цех з виробництва контрафактного пального

СБУ викрила підпільний цех з виробництва контрафактного пального 14:44

Співробітники Управління Служби безпеки України в Чернігівській області у взаємодії зі слідчими ДФС викрили організовану групу, яка налагодила нелегальне виробництво і продаж фальсифікованих нафтопродуктів у промислових обсягах. «Прибуток» фігурантів становив майже 2 мільйони гривень щомісяця.

Андрій Прокопенко: Готуємось представити потенціал Чернігівщини на Третьому форумі регіонів України та Білорусі

Андрій Прокопенко: Готуємось представити потенціал Чернігівщини на Третьому форумі регіонів України та Білорусі 14:31

6 серпня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко взяв участь у засіданні організаційного комітету з підготовки Третього Форуму регіонів України та Білорусі.