Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 15 листопада, 23:54:16

У Чернігові почали встановлювати відеокамери в рамках програми "Безпечне місто"

07.12.2016   10:42

У Чернігові почали встановлювати відеокамери спостереження, передбачені міською програмою «Безпечне місто». Зображення з перших встановлених відеокамер було продемонстроване 5 грудня в міській раді учасникам розширеної наради міського голови з керівниками структурних підрозділів.

- Цього року по місту з’явиться 30 відеокамер. Зараз встановлюються і підключаються по 4 кожного дня, - повідомив присутнім заступник міського голови Олександр Ломако.

Програма «Безпечне місто» прийнята і почала виконуватися цього року. Як і було нею передбачено, в першу чергу придбане спеціальне програмне забезпечення для розпізнавання та обробки отриманих зображень, а також обладнані серверна і моніторинговий центр. Зараз вони знаходяться і працюють на території одного з комунальних підприємств міста.

Тільки після цього розпочалося безпосереднє встановлення відеокамер. За своїми технічними характеристиками кожна з них дозволяє чітко розрізняти обличчя та автомобільні номери.

При встановленні кожна камера потребує проведення трьох окремих видів робіт: підключення електроживлення, підключення до мережі «інтернет» і, власне, підключення самої камери.

Наступного року встановлення відеокамер за цією програмою в місті продовжиться. Позаяк витрати на програмне забезпечення, серверну і моніторинговий центр – те, що вимагало найбільших коштів, - вже зроблені в цьому році, то всі фінансові ресурси в рамках цієї програми у 2017-му йтимуть саме на камери.

Чернігівський міський голова на нараді 5 грудня дав протокольне доручення встановити їх у наступному році на всій території Чернігова не менше 100. Саме стільки, на його думку, є мінімально необхідною кількістю для реального позитивного впливу на безпеку в нашому місті, враховуючи його площу.

- Камер спостереження потрібно стільки, щоб система «Безпечне місто» дійсно слугувала охороні правопорядку, зменшувала вуличну злочинність, вандалізм і тому подібне,  - сказав Владислав Атрошенко. - Якщо вже встановлювати в місті цю систему, то треба робити так, щоби вона була повністю функціональною і відповідала вимогам часу.

На думку міського голови, відеоспостереженням обов’язково мають бути обладнані ті ділянки, де місто вклало значні кошти в інфраструктуру. Також і вуличним освітленням, і відеоспостереженням мають обладнуватися найбільш криміногенні райони – аби з часом вони перетворилися на безпечні.

Останні новини Чернігівщини

Представлено нового прокурора області

Представлено нового прокурора області 18:07

До призначення Андрій Парусов працював у прокуратурі Тернопільської області та ГПУ.

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз

У справі про загибель підлітка у Прилуках проводиться 17 експертиз 16:23

Заступник Голови Нацполіції – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе повідомив батькам загиблого 14-річного Дениса Чаленка і громадськість про перебіг розслідування за фактом смерті хлопця.

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом

Новобілоуська громадана розпочала роботу над Статутом 14:09

Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів інформаційну зустріч в Новобілоуській сільській раді 14 листопада 2019 року.

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу

Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу 13:20

Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

"Небо над головами" 13:11

Кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права спільно із ГО «Україна без тортур» та Координаційною радою молодих юристів при головному управлінні юстиції в Чернігівській області було організовано й проведено круглий стіл на тему «Небо над головами в умовах несвободи».