За позовом прокурора до державної власності повернуто 2,6 га землі водного фонду
Прокуратурою області забезпечено реальне виконання рішення господарського суду області, ухваленого у вересні поточного року, яким задоволено позов прокурора в інтересах держави до колективного сільськогосподарського підприємства та Ічнянської районної державної адміністрації про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки водного фонду та повернення її в державну власність.
Підставою для звернення прокурора до суду став виявлений факт надання в 2008 році колективному сільськогосподарському підприємству в оренду земельної ділянки водного фонду площею 2,6 га як цілісного водогосподарського комплексу з розташованим на ній водним об’єктом, прибережною захисною смугою та водними ресурсами для рибогосподарських потреб, яка знаходиться в басейні річки загальнодержавного значення на території Іваницької сільської ради Ічнянського району.
Однак, договір оренди між райдержадміністрацією та орендарем було укладено без проведення її нормативної грошової оцінки, що призвело до неправильного визначення розміру щорічної орендної плати, і як наслідок, завдає шкоду фінансовим інтересам держави у вигляді ненадходжень коштів до бюджету через неправильний розрахунок.
Наразі земельної ділянки водного фонду площею понад 2,6 га реально повернуто в державне управління.
Останні новини Чернігівщини
За січень-грудень 2025 року на Чернігівщині сплачено 43 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 09:09
Платниками Чернігівщини протягом 2025 року до бюджетів усіх рівнів сплачено 27,2 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 24,4 відс. (на 5,3 млрд грн) перевищує факт надходжень 2024 року.
14 січня: цей день в Україні і світі 09:04
День 1421 Російська агресія - Day 1421 Russian aggression
За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини катував місцевих мешканців 17:20
За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 12 років позбавлення волі отримав ще один російський військовий, який причетний до воєнних злочинів під час тимчасової окупації частини Чернігівської області.
У Прилуках та на Ніжинщині поліцейські викрили місцевих мешканців у незаконному зберіганні боєприпасів 16:24
Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції під час санкціонованого обшуку в господарстві 53-річного прилучанина виявили та вилучили гранату із запалом.
Увага! Поліція Чернігівщини розшукує зниклу безвісти 16-річну дівчину 16:22
Чернігівським районним управлінням поліції розшукується безвісти зникла Маценко Софія Василівна, 2009 року народження, мешканка Чернігова.