Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 січня, 02:36:47

"Місцеве самоврядування - основа сталого розвитку суспільства"

06.12.2016   09:43Агенцiя

Під такою назвою проведений круглий стіл у переддень Дня місцевого самоврядування, у Центральній бібліотеці ім. М.М. Коцюбинського.

Участь у заході взяли заступник Чернігівського міського голови Ольга Хоніч, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій та засобів масової інформації.

Вітаючи учасників круглого столу, Ольга Хоніч зазначила, що «реформа місцевого самоврядування спрямована на сталий розвиток місцевих громад, адже чим успішніше розвиватимуться окремі територіальні громади, тим більш успішною буде наша держава».

Директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних установ, підприємств і організацій Володимир Бойко до уваги присутніх представив презентацію щодо модернізації системи територіальної організації влади. Він також коротко ознайомив з європейським досвідом розвитку місцевого самоврядування. 

На його переконання, реформа місцевого самоврядування – це найбільш комплексна реформа у країні, адже немає такої сфери життя в країні, яку б вона не зачіпала. Реформа передбачає докорінну зміну системи влади в країні на основі розвитку самостійних самоврядних територіальних громад.

Під час круглого столу обговорені питання щодо залучення громади до вирішення питань місцевого самоврядування, розвитку бібліотек як центрів активності громади та інші. Також для учасників круглого столу був продемонстрований фільм «Українські голови в Баварії».

Під час обговорення позитивних досягнень реформи місцевої влади та її недоліків на сучасному етапі, зазначено, що для більш досконалої форми організації місцевого самоврядування потрібно дотримуватися більш чіткого розподілення владних повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування, визначеному в Європейській хартії. Крім того, для ефективного здійснення місцевого самоврядування необхідна також достатня фінансова самостійність громад. Таким був висновок учасників круглого столу.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські журналісти дізналися лайфхаки мобільної зйомки 13:04

Секрети та лайфхаки фото- і відео зйомки на мобільний телефон розказала чернігівським журналістами відома фотографиня Iren Brynza.

На Чернігівщині існує ризик зриву опалювального сезону, - АМУ

На Чернігівщині існує ризик зриву опалювального сезону, - АМУ 12:59

Держава не виконує зобов'язання щодо компенсації різниці в тарифах, заявили в Асоціації міст України.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 29 січня по 8:00 30 січня 2023 року

Вшанування пам’яті Героїв Крут на місці легендарного бою на 340-й день війни

Вшанування пам’яті Героїв Крут на місці легендарного бою на 340-й день війни 09:31

«Бій під Крутами – бій за майбутнє України! Щодня і щогодини сили оборони України наслідують подвиг Захисників Крут, захищаючи нашу державу, та виганяючи клятого ворога з нашої рідної землі», — з такими думками та прагненнями 29 січня, на 340-й день повномасштабного відкритого вторгнення російського агресора на територію нашої країни, на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» на Чернігівщині відбулося вшанування Захисників України.