Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 листопада, 04:01:31

Стартувала акція "16 днів проти насильства"

28.11.2016   11:03

У рамках проведення в області Всесвітньої кампанії «16 активних днів проти гендерного насильства» 25 листопада у Чернігові відбулася прес-конференція «Насильству немає виправдання!».

Ініціатор заходу – громадська організація «Чернігівське обласне відділення Всеукраїнської Мережі ЛЖВ». Його проведення підтримали Департамент сім’ї, молоді та спорту ОДА, Чернігівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники громадських організацій, які працюють над подоланням жорстокого поводження і насильства в родинах.

За статистикою, щорічно в Україні понад 100 тисяч осіб зазнають домашнього насильства. У переважній більшості сімей, в яких зафіксовано факти агресії, виховуються діти.

За 9 місяців цього року в області зареєстровано 2626 звернень щодо насильства в сім’ї. Понад 91% повідомлень – від жінок, 8 % – від чоловіків. За допомогою до соціальних служб звернулося семеро дітей.

На профілактичному обліку правоохоронних органів наразі перебуває понад дві тисячі осіб, які вчинили насильницькі дії. Офіційні попередження про недопустимість вчинення насильства винесено 1630 особам, захисні приписи – 129.

– Це лише фіксовані випадки, коли громадяни офіційно звернулися до органів поліції та виконавчої влади, – зауважила директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш. – Насправді таких фактів набагато більше. Насильство є латентним явищем, випадки якого в більшості випадків приховуються. Така агресія живиться покірністю.

Ніна Лемеш зазначила, що Департамент у співпраці з іншими органами влади та громадськими організаціями впроваджує комплекс заходів, аби підвищити рівень поінформованості населення щодо проблем насильства, у разі необхідності – надати допомогу, у тому числі психологічну та правову, постраждалим від такого злочину.

Представник міського центру соціальних служб окреслила основні причини насильства, серед яких – стереотипи у поведінці по відношенню до жінок і дітей. Громадська організація ЛЖВ акцентувала увагу на проблемі домашньої агресії по відношенню до ВІЛ-позитивних жінок.

Учасники прес-конференції нагадали: Чернігівщина щорічно долучається до проведення з 25 листопада по 10 грудня Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Вони повідомили про старт цьогорічної кампанії. Серед її заходів – 25-27 листопада акція «Ця рука ніколи не вдарить!» та флешмоб «Я НЕ виправдовую насильство!» в ТРЦ «Голівуд».

З 28 листопада – реалізація просвітницького проекту з профілактики насильства, який включає три тренінги та три засідання жіночого дискусійного клубу для молодих жінок з Чернігова, а також сіл області. Головна мета проекту – актуалізувати важливість захисту власних прав жінок, підвищити їх правову обізнаність, надати інформацію про організації, які працюють у сфері подолання насильства.

Проходитимуть інформаційно-просвітницькі заходи і в навчальних закладах.

Подібні акції відбудуться в усіх районах та містах області.

Останні новини Чернігівщини

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07

Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.

 Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів

Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03

Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.

За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12

13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини