У музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбувся вечір-реквієм з ушанування пам’яті жертв Голодомору
24 листопада у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбувся вечір-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів «Хто знав, хто вів смертям і втратам лік».
Завідуюча відділом музею Олена Сазонова разом зі старшокласниками міських шкіл спробували розібратися в суспільно-історичних та економічних передумовах голодоморів, що відбулися в Україні у 1922-1923 і 1946-1947 рр., та осягнути масштаби подій 1932-1933 років, коли «кістлявою рукою голоду», керованою радянським владним режимом, було занапащено мільйони невинних життів.
Музичні твори Є.Станковича і М.Скорика, кадри документального кінофільму «Великий злам» і фрагменти з фільму «Голод-33», створеного за мотивами повісті В.Барки «Жовтий князь», у поєднанні з історичними фактами та рядками з літературних творів дали змогу учасникам заходу глибше усвідомити глибокий трагізм і жахливі наслідки Голодомору як явища, котре лишило чи не найжахливіший слід в історії українського народу.
Крім того, до уваги гостей заходу була представлена виставка бібліотечних матеріалів, з котрих кожен міг більше дізнатися про історичні події 1932-33 років та їх значення у контексті історії нашої країни. Разом з поглядами істориків та науковців на висвітлення трагедії Голодомору старшокласники та гості заходу змогли ознайомитися і з художнім переосмисленням тих подій, поданим вітчизняними письменниками і поетами у своїх творах.
Наостанок автор і ведуча заходу Олена Сазонова нагадала про традиційну щорічну всеукраїнську акцію «Запали свічку», котрою українці вшановують пам’ять усіх жертв Голодомору, та закликала присутніх долучитися до неї вже цієї суботи, 26 листопада о 16.00.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства» 10:13
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про включення індустріального парку «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Парк створено строком на 30 років на території міста Носівка Ніжинського району. Ініціатором виступає Носівська міська рада.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
12 грудня: цей день в Україні і світі 10:05
День 1388 Російська агресія - Day 1388 Russian aggression
На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів 11:43
У листопаді на території області проведено комплекс робіт з видалення безхазяйних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). За результатами заходів утилізовано понад 20 тонн отруйних речовин.