Служба зайнятості на шляху реформування
Про це повідомила директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

За її словами, комплексні перетворення в службі зайнятості робляться для того, аби кожен українець мав достойну роботу з гідною заробітною платою, а роботодавці були забезпечені кваліфікованими кадрами, які працюють на розвиток країни.
Служба зайнятості – це сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи людям знайти роботу. Розпочато процес її модернізації, а саме: змінюються підходи до надання послуг, впроваджуються нові сервіси, вибудовується ефективна модель взаємодії з соціальними партнерами та громадськістю.
Сьогодні клієнтами № 1 для служби є роботодавці, які мають можливість скористатися цілою низкою безкоштовних послуг. Перш за все – це допомога у підборі кадрів, організація робіт тимчасового характеру, підготовка необхідних спеціалістів. Діє механізм фінансового стимулювання створення нових робочих місць шляхом компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску.
На часі впровадження й нових механізмів розвитку трудового потенціалу, зокрема, через підтвердження неформальної освіти. Йдеться про можливість багатьом людям проявити себе у нових професіях, якими вони фактично володіють.
Не чекаючи відповідних законодавчих змін, служба зайнятості вже реформується і покращує свої сервіси. Зокрема, освоює нові сучасні технології, такі як відеорезюме, відеовакансія, онлайн-співбесіда, комунікація через соціальні мережі тощо.
В рамках реформи служба зайнятості пішла на серйозну реорганізацію структури. За словами Л.Падалки, передбачається зменшення майже на 40% адміністративно-господарського персоналу базових центрів зайнятості. Ці функції будуть передані на обласний рівень, що дозволить суттєво зменшити документообіг. Разом з тим, буде збільшено кількість фахівців, які безпосередньо надають послуги населенню та роботодавцям. Це дозволить покращити якість надання таких послуг – переконані в службі зайнятості.
Також для мінімізації адміністративного навантаження, базові центри зайнятості втратять статус юридичних осіб та перетворяться на філії.
Останні новини Чернігівщини

З початку року вже 21 роботодавець області отримали компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених українців 12:49
На сьогодні служба зайнятості пропонує 2 компенсаційні програми за працевлаштування ВПО. Одна з них за кожного такого співробітника (який отримав статус після 24 лютого 2022 року) гарантує щомісячну компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати, яка нині становить 8000 грн.
На Прилуччині внаслідок російської атаки пошкоджені житлові будинки: поліція задокументувала наслідки 11:59
Сьогодні росіяни атакували ударними безпілотниками одну з громад Прилуцького району. Внаслідок атаки було пошкоджено приватні будинки: вибиті вікна та пошкоджено дахи. Інформація про постраждалих не надходила.

Новгород-Сіверські поліцейські зупинили нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищив допустиму межу більш ніж в 10 разів 11:58
Під час патрулювання вулиць міста Новгорода-Сіверського поліцейські зупинили легковий автомобіль, який рухався з порушенням правил дорожнього руху. За кермом перебував 22-річний водій, у якого поліцейські виявили ознаки алкогольного сп’яніння.
Представники Чернігівщини долучилися до масштабної зустрічі на базі національної платформи «Діалог влади та бізнесу» 11:56
Понеділкова зустріч об’єднала підприємців з усієї України і представників влади різних рівнів. Серед спікерів – заступник Керівника Офісу Президента Віктор Микита, голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко. Представники Чернігівщини долучилися онлайн. Зокрема, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, його перший заступник Костянтим Мегем і підприємці області.