Ліквідовано незаконне звалище люмінесцентних ламп
Ліквідовано несанкціоноване звалище люмінесцентних ламп, що було виявлено у жовтні поблизу с. Змітнів Сосницького району.
Як поінформували у Державній екологічній інспекції в області, 14 листопада усі лампи завантажили та вивезли за межі району. За даними інспекції, це зробили представники фірми, з вини якої виникло звалище.
У них є договір на утилізацію цих небезпечних відходів із спеціалізованим підприємством у м. Кропивницький.
У середині жовтня поблизу села Змітнів Сосницького району Чернігівської області було виявлено несанкціоноване звалище відпрацьованих люмінесцентних ламп. Лампи (за попередніми підрахунками, близько 35 тис. шт) невідомі вивантажили обабіч дороги.
Під час перевірки виявити осіб, що допустили вказане правопорушення не вдалося, але на картонних упаковках ламп зазначені адреса, назви та номери навчальних закладів міста Києва.
Державна екологічна інспекція області направила листи до Сосницької РДА, Менського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області та Управління ДСНС у Чернігівській області з вимогою вжити невідкладних заходів щодо ліквідації цих відходів.
Прокуратура області відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 Кримінального кодексу України (забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля).
Відпрацьовані люмінесцентні лампи відносяться до промислових відходів I класу (класифікуються як надзвичайно небезпечні відходи) та створюють загрозу для навколишнього природного середовища, життя і здоров’я людей. Екологи оцінили збитки від даного звалища у майже 80 тис. грн.
Останні новини Чернігівщини
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв
На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16
Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.
Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14
У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.
«Армія відновлення» 16:12
Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.
Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03
У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.