Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 травня, 10:25:18

Добре і людям, і тваринам: у Козелецькому геріатричному пансіонаті відремонтували приміщення для підсобного господарства

15.11.2016   10:06

Відремонтовані приміщення підсобного господарства Козелецького геріатричного пансіонату вчора оглянув перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич.

Реконструкція свинарника зі складом та корівника зі свинарником коштувала 1,15 мільйона гривень: 90% — гроші Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), 10% — обласний бюджет.

Пансіонат уже більше півстоліття практикує, як спосіб здешевлення харчування підопічних, розведення тварин та вирощування овочів на своїй території.

— Заклад у власності має понад сто гектарів землі: 34 га — орної землі, інше — пасовища. Наразі у господарстві близько ста голів великої рогатої худоби та 140 свиней. Потребу у м’ясі та молоці для наших підопічних ми забезпечуємо самотужки,— розповідає директор геріатричного пансіонату Микола Шапка, — До слова, зараз маємо 193 підопічних, а заклад розрахований на 310 ліжко-місць.

Розповів очільник закладу і про організацію роботи у підсобному господарстві: є штатні працівники, допомагають і підопічні пансіонату. До слова, з останніми також укладається трудовий договір, згідно якого здійснюється оплата. Працюють люди похилого віку виключно з власного бажання та після консультації з лікарем. Однак, і за таких умов потреба у робочих руках все ж існує.

У задумі керівництва області та закладу розширення господарства. Адже найближчим часом оживе поки «законсервований» п’ятиповерховий корпус пансіонату.

— Узгодивши всі питання з відповідними міністерствами, у названому корпусі плануємо відкрити психо-неврологічне відділення.

До кінця року до приміщення також за рахунок ДФРР (більше мільйона гривень) буде прокладено нову теплотрасу. Ремонт п’ятиповерхіки (перші 2 поверхи) розпочнемо за гроші обласної скарбниці, а наступного року теж готуватимемо проект на фінансування з фонду регіонального розвитку.

Варто зауважити, що до кінця цього року плануємо відкрити ще 16 об’єктів, які реконструювалися за рахунок ДФРР, — наголосив Леонід Сахневич.

Останні новини Чернігівщини

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста?

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста? 15:16

Студенти НУ “Чернігівська політехніка” відвідали 3 практичних курси на базі Центру стартапів та інновацій “Перемога”, де отримали навички з 3D моделювання та друку, роботи з CNC верстатами (з числовим комп’ютерним програмуванням) та ресайклінгу пластику типу HDPE та LDPE

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій 15:10

Відповідно до чинного українського законодавства до ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

“Що відбувається”: відбулася прем’єра спільного проєкту Медіабази.Чернігів та Суспільне 15:07

22 травня відбулась прем'єра нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?” – спільного проєкту “Суспільне Чернігів”, регіонального хабу Інституту масової інформації “Медіабаза.Чернігів” та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Мартін Єґер: Займатися сферою культури під час війни треба більше, ніж в мирний час 13:17

Зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні під час сьогоднішнього візиту до області.

Допомагаємо українській системі охорони здоровʼя підготуватися до третьої зими під час війни: ВООЗ встановлює модульні котельні в лікарнях 12:19

Попри системні виклики в Україні триває підготовка до наступної зими, аби забезпечити функціонування української системи охорони здоров’я й надалі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини