Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 03:31:16

Чиста енергія як механізм сталого майбутнього

14.11.2016   08:03Агенцiя

Покращення стану навколишнього середовища Чернігівщини вирішували 10 листопада під час заключної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: Еколого-психологічні наслідки криз та катастроф» (30 років після Чорнобиля).

До обговорень долучилися психологи, екологи, представники Громадянської мережі ОПОРА та всі, хто небайдужий до екологічного стану Чернігова. Організаторами конференції стали лабораторія екологічної психології Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (м. Київ) та кафедра екологічної психології та психічного здоров’я ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка (м. Чернігів).

Екологічна психологія займається тим, що вивчає психологічні проблеми взаємодії людини з матеріальним предметно-природним середовищем життя. Вона покликана вирішувати суперечності, які виникають між людиною, штучно створеним середовищем та природою у зв’язку із погіршенням глобальної екологічної ситуації.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець наголосила, що однією з цілей роботи Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» є зниження викидів вуглецю та стимулювання використання чистої енергії. На кількість викидів СО2 впливає кожен із нас, що можна проаналізувати через визначення власного екологічного сліду.

«Цілісна особистість повинна розвиватися з усвідомленням власного впливу на навколишнє середовище на природу, культуру, матеріальні та інші цінності. А сформована особистість матиме розуміння важливості раціонального використання ресурсів, зокрема енергетичних. Це, в свою чергу, зробить державу сильною та незалежною», – зазначила Наталія Висіканець.   

Екологічний слід демонструє споживання людьми кількості продукції екосистем. Його визначення відбувається шляхом підрахунку площі біологічно продуктивних територій, які необхідні для відтворення поновлюваних ресурсів і поглинання викидів вуглекислого газу. Тобто, екологічний слід – це складний показник, який включає площу поверхні землі та кількість ресурсів, потрібних одній людині або цілій країні для нормального існування.

За результатами дослідження Global Footprint, для того, аби забезпечити всі потреби Швейцарії, знадобиться не одна, а 3,5 таких самих за розміром країн з ресурсами, Єгипту – 3,3, Великої Британії – 3,0, Греції – 2,6, Німеччини – 2,1, Індії – 2,0 та Сполучених Штатів – 1,9.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини