Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 лютого, 20:45:38

Ніжин вшанував пам'ять загиблих у бою під Дорогинкою

30.04.2012   13:12

Трагічні події, що розгорталися тихого весняного ранку 29 квітня 1921 року поблизу села Дорогинка Ніжинського повіту (а нині - Ічнянського району) Чернігівщини, в радянській історіографії хоча повіністю не замовчувалися, але й не афішувалися.

В довідниках та фундаментальних працях істориків грандіозний бій, в якому майже в повному складі загинула вся Ніжинська повітова міліція, згадувався кількома реченнями або, в кращому разі, одним абзацом. І лише скромний монумент у Гоголівському сквері Ніжина нагадував місцевим жителям та гостям міста про міліціонерів, які віддали своє життя за Радянську владу.

Тоді, у квітні 1921 року, більше ста працівників Ніжинської повітової міліції вступили у двобій з потужним збройним формуванням - рештками армії Нестора Махна, які прагнули захопити військові склади в Ніжині.

29 квітня 2012 року - у чергову річницю того вікопомного бою - в парку імені Миколи Гоголя зібралися люди, що мають відмінні погляди на українську історію, але зі спільною метою - вшанувати пам'ять усіх загиблих колишніх супротивників, яких смерть вирівняла між собою.

Присутні на зборах-реквіємі люди старшого покоління, ветерани органів внутрішніх справ вшанували пам'ять ніжинських міліціонерів, загиблих 91 рік тому, хвилиною мовчання. Після цього відбулося покладання квітів до пам'ятника, спорудженого над місцем їхнього поховання.

З пам'ятною ходою до парку прийшли і прихильники альтернативного погляду на трагічні події весни 1921-го року.

Напередодні дійства у Гоголівському сквері Ніжина представники міліцейського керівництва зустрілися з активістами, відповідальними за організацію заходів, та попередили усіх про важливість коректної та виваженої поведінки на зборах-реквіємі, неприпустимість будь-яких протиправних дій з боку учасників.

Всі учасники заходів мали змогу вільно і безперешкодно реалізувати свої конституційні права. Міліція в цей час забезпечувала охорону громадського порядку та безпеки громадян. Масові заходи пройшли в дусі взаємної поваги і в рамках закону, порушень порядку та якихось ексцесів не трапилося.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.