Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 лютого, 18:36:17

Завдання - збір коштів для придбання автобуса з підйомником, який забезпечить свободу пересування інвалідам

09.11.2016   09:59Агенцiя

8 листопада відбулася прес-конференція провідних громадських організацій міста з приводу проведення першої масштабної благодійної мистецької акції "Творчість дарує шанс".

Як зазначила Світлана Федорова, керівник Чернігівського Міського об'єднання інвалідів "Шанс": "Завдання акції - збір коштів на благодійному аукціоні для придбання автобуса з підйомником, який забезпечить свободу пересування інвалідам. Наша організація 16 років стикається щоденно з ключовою проблемою - відсутність у родин коштів на таксі для візочника (комерційна вартість 1 поїздки в два напрямки 120 гривень). У місті діє програма "Соціальне таксі", щоб інвалід зміг дістатися, наприклад, лікарні, але це звичайна маршрутка, всього одна, всього на 7 місць не пристосована для людей на візках , а таких у нас місті 2841 особа!!! Зрозуміло, що таке таксі працює у дуже перевантаженому режимі, всіх потреб осіб з інвалідністю задовольнити воно не може. Така людина, якщо хоче отримати освіту, здійснювати покупки, відвідати перукарню, творчий гурток, концерт, театральну постановку чи екскурсію, потрапляє у категорію тих, хто прагне "розкоші". Час гуртом вирішити цю проблему.

Орієнтовна вартість нового такого автомобіля надійного європейського виробника складає 70 тис. євро. І, звичайно, ми б хотіли отримати найкраще для забезпечення зручного та надійного пересування осіб з інвалідністю містом в своїх потребах. Ми маємо впевненість, що ця проблема не залишить байдужими мешканців нашого міста, незалежно від статку та життєвих обставин, адже, якщо кожен чернігівець пожертвує лише тільки по 10 гривень – ми зможемо легко зібрати ці кошти.

Ми об'єднали зусилля громадського і державного сектору, всіх небайдужих чернігівців та мешканців області. Наш план дій - самі люди з інвалідністю виготовляють, та, у волонтерському порядку, ми збираємо витвори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва у майстрів, як професійних так і аматорів. На фінальну акцію – Благодійний аукціон, що відбудеться 2 грудня у Міському палаці культури запрошуємо всіх мешканців Чернігова, депутатів, бізнесменів… з пропозицією придбати унікальні роботи і зробити добровільні пожертви на придбання та функціонування спеціалізованого автомобіля з підйомником, який допоможе дітям та молоді, які пересуваються на візках отримувати освітні, оздоровчі, арт-терапевтичні послуги.
У заході взяв участь заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Ломако, який наголосив на значимості реалізації даного проекту та готовності підтримати акцію на рівні міської ради, депутатського корпусу та структурних підрозділів .

До розмови приєднується Олена Трубенок виконавчий директор ГО "Голос батьків": "У місті Чернігові відчувається гостра нестача спец. транспорту для людей з обмеженими можливостями, адже візочників, лише дітей нараховується біля 300 осіб (!). Батьки дітей з інвалідністю мають гіркий досвід, як перевозяться їх діти, скільки психологічних і навіть фізичних страждань вони зазнають. А саме: слизькі сходинки в автобус, велика вага дитини, безпомічність мами, ризик забиття, вивиху та навіть переламу кінцівок. Ми однозначно приєднуємося до акції і закликаємо всіх нас підтримати і долучитися.

Позиція Регіни Гусак, депутату Чернігівської міськради та Директора Чернігівського навчально-реабілітаційним центру № 2: "Мої вихованці, а це більше сотні дітей-інвалідів, активно долучилися до акції і з великим натхненням виготовляють у різних мистецьких техніках вироби. Це будуть їх сповіді про красу і мрії.  Найкращі за виконанням результати творчості потраплять на виставку та благодійний аукціон. Як директор, я певна, що автомобіль з підйомником розкриє нові навчальні горизонти  перед вихованцями".

Пані Тетяна Кузнєцова-Молодша, директор Чернігівського міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді бачить необхідність співпраці з громадськими організаціями, адже вони також працюють з людьми, що опинилися у складних життєвих обставинах, в тому числі особами з інвалідністю та їх сім'ями. «У нашому Центрі є власна творча майстерня, тому ми зацікавлені у колективному вирішенні транспортної проблеми, бо і наші клієнти-інваліди не можуть за складних погодних умов до нас дістатися».

Керівник Чернігівської міської дитячої громадської організації спортивного танцю «Клуб НІКА» Олександра Шовкова: «Клуб спортивного бального танцю "НІКА"  завжди був і лишається відкритим для благодійності. Участю у мистецькій акції, ми хочемо допомогти дітям з обмеженними можливостями розкрити їх творчі здібності, підбадьорити їх та батьків і надати шанс на повноцінне життя»!

Децюк Тетяна Миколаївна, к.пед.н., доцент кафедри соціальної роботи ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ, керівник студентської соціальної служби. «Для студентів факультету соціальної роботи Чернігівського національного технологічного університету участь у даній акції є не просто проявом людяності, толерантності, доброти та альтруїзму, це і можливість отримати практичний досвід організації та проведення благодійних проектів, вдосконалення професійних навиків, формування комунікативної компетентності. Адже справжніх професіоналів соціальної сфери можна підготувати лише у тісному поєднанні теорії і практики. В ЧНТУ діє волонтерське об'єднання - студентська соціальна служба, активісти якої залучаються до різних проектів соціальної дії. Під час благодійної мистецької акції "Творчість дарує шанс" майбутні соціальні працівники будуть допомагати збирати творчі роботи, а також їх реалізовувати 2 грудня 2016 року».

На завершення прес-конференції слово взяла волонтер, доцент кафедри філософії та культурології Чернігівського національного педагогічного університету, арт-куратор акції Марина Каранда - 2 грудня місто Чернігів має шанс покращити свій моральний портрет і мистецтвом невідомих майстрів заробити кошти на благородну справу. Меценатом може стати будь-хто, але особливі надії ми пов’язуємо з людьми, які зуміли заробити солідні гроші у бізнесі, мають почуття подяки перед Богом за це і продовжать історичну лінію Терещенків, Харитоненків та багатьох інших меценатських династій. Окрім аукціону у холі Міського палацу культури Чернігівці зможуть звернутися до волонтерів, які допоможуть вибрати з виставкових експонатів щось до душі і придбати декоративні вироби або просто пожертвувати кошти на автобус. Це красиво і корисно у першу чергу тим, хто жертвує".

Наприкінці заходу присутні батьки діточок з особливими потребами подякували організаторам проекту і всім хто долучається за турботу та увагу до проблем, з якими вони стикаються кожного дня та звернулися до мешканців міста не бути небайдужими і прийняти участь у акції.

Останні новини Чернігівщини

Львівський апеляційний суд заборонив Владиславу Атрошенку обіймати посаду міського голови Чернігова протягом року

Львівський апеляційний суд заборонив Владиславу Атрошенку обіймати посаду міського голови Чернігова протягом року 12:43

Міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку заборонили обіймати відповідну посаду строком на один рік.

За матеріалами СБУ судитимуть російського агента, який збирав інформацію про переміщення ЗСУ 10:09

Слідчі Управління СБ України в Чернігівській області завершили досудове розслідування стосовно мешканця прикордоння, який приховано збирав інформацію про місця дислокації та переміщення українських військ на території Чернігівщини та Київщини.

«Слугу Народу» на Чернігівщині очолив В’ячеслав Чаус

«Слугу Народу» на Чернігівщині очолив В’ячеслав Чаус 09:55

Обов’язки голови Чернігівської обласної організації партії «Слуга Народу» покладено на В’ячеслава Чауса, який є головою Чернігівської ОВА.

1 лютого - цей день в Україні та в світі

1 лютого - цей день в Україні та в світі 09:52

ДЕНЬ 343 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 343 RUSSIAN AGRESSION

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини