Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 13:52:02

Ігор Вдовенко вручив відзнаку "Почесний громадянин Чернігівської області" знаному майстру гончарної справи Івану Бібіку

04.11.2016   10:28Агенцiя

З 2013 року найвищою нагородою за вагомий внесок в економічний, науково-технічний та соціально-культурний розвиток Придесення, мужність і відвагу, а також значні досягнення в спорті, мистецтві, благодійній та громадській діяльності є присвоєння звання «Почесний громадянин Чернігівської області».

Серед володарів високої відзнаки – другий Президент України Леонід Кучма, український державний діяч, двічі спікер Верховної Ради України Іван Плющ, колишній Голова Ради Міністрів України та Прем'єр-міністр України Віталій Масол, український дисидент, політик, громадський діяч і справжній борець за незалежність нашої Батьківщини Левко Лук’яненко, учасник бойових дій Другої світової війни, голова обласної організації ветеранів України в Чернігівській області, член президії і ради Організації ветеранів України Анатолій Москаленко та заступник голови Ніжинської міської організації ветеранів України, боєць партизанського з'єднання «За Батьківщину» (1941-1943), учасник бойових дій Другої світової війни, полковник у відставці Петро Крапив’янський.

Новацією цьогорічного відбору претендентів на почесне звання стало врахування результатів рейтингового голосування, яке тривало на сайті обласної ради протягом червня-серпня поточного року. За підсумками електронного опитування громадян та волевиявлення депутатів обласної ради володарями відзнаки стали депутат обласної ради V, VI, VII скликань, завідувач кафедри Національного університету фізичного виховання та спорту України, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, професор Григорій Данько, а також відомий за межами Чернігівщини гончар, учасник бойових дій Другої світової війни, підполковник запасу, заслужений майстер народної творчості України Іван Бібік.

На Батьківщині Івана Івановича, у школі мальовничого села Олешня Ріпкинського району, яка носить ім’я відомого педагога-просвітителя Софії Русової, місцева влада і громада вітали свого знаного земляка із присвоєнням звання «Почесний громадянин Чернігівської області».

Виконати почесну і надзвичайно приємну місію та вручити земляку найвищу відзнаку Придесення завітав голова обласної ради Ігор Вдовенко.

Очільник представницького органу Чернігівщини зазначив, що сьогоднішня подія є яскравим свідченням визнання громадою області майстерності, славного життєвого,бойового і професійного шляху Івана Бібіка та його величезного внеску у розвиток народної творчості України.

- На вашу долю випало чимало випробувань. Ви героїчно відстоювали мир на фронтах Другої світової війни, зробили свій внесок у звільнення Прибалтики і Польщі від нацистських загарбників, а у непрості повоєнні роки сумлінно працювали над відбудовою держави. Однак, попри усі складнощі, завжди були людиною із активною життєвою і громадською позицією, - зазначив голова обласної ради, звертаючись до Івана Бібіка.

Ігор Вдовенко підкреслив, що завдяки багатогранному таланту, великій працездатності, неперевершеному умінню та старанню Івана Івановича - майстра гончарної справи високого класу, олешнянська кераміка здобула заслужене визнання на мистецькій арені і стала постійним експонатом на численних виставках як в Україні, так і за її межами.

Голова обласної ради побажав Почесному громадянину Чернігівщини міцного здоров’я, добробуту, невичерпної енергії, творчого натхнення та довгих років життя на рідній землі у мирній країні.
Зі словами глибокої шани і подяки майстру за талант, щирість душі та щедрість серця звернулись керівники районної виконавчої влади та місцевого самоврядування, голова Чернігівського обласного Осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва Україн Володимир Мороз, представники місцевої ветеранської організації та завідуюча Музеєм народного декоративного мистецтва Чернігівщини, заслужений працівник культури Віра Зайченко, яка, до речі, нещодавно завершила роботу над книгою, присвяченою 300-річчю с.Олешні.

Останні новини Чернігівщини

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.

Прилуки: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося позачергове засідання виконавчого комітету 11:13

6 квітня у сесійній залі міської ради відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко.