Складено 8 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, відносно депутатів
Чинне законодавство України щодо запобігання та протидії корупції є одним з найбільш нестабільних, враховуючи виклики сьогодення та реакцію держави на протидію негативним проявам корупції. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) є спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції.
Поряд з цим, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності НАБУ та НАЗК» встановлено, що органи прокуратури втрачають повноваження щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, після початку діяльності НАЗК. НАЗК розпочало діяльність 15.08.2016. Таким чином, прокуратура з 15.08.2016 не є суб’єктом виявлення та фіксації адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.
Незважаючи на реформування спеціально уповноважених суб’єктів, робота на даному напрямку продовжується.
У 2016 році уповноваженими суб’єктами протидії корупції, в тому числі – Чернігівською місцевою прокуратурою, складено 8 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, відносно депутатів Ладинської, Боромиківської, Новобілоуської, Седнівської та Киїнської сільських рад, секретаря Кархівської сільської ради, а також 2 депутатів Чернігівської районної ради у зв’язку із неповідомленням про наявний конфлікт інтересів при прийнятті відповідних рішень.
Всі протоколи розглянуті в судовому порядку, до винних осіб застосовані адміністративні стягнення.
Окрім того, Чернігівська місцева прокуратура продовжує здійснювати нагляд у формі процесуального керівництва у кримінальних провадженнях з ознаками корупції, які підслідні слідчим підрозділам Національної поліції.
Останні новини Чернігівщини
Президентську відзнаку «Золоте серце» отримала волонтерка з Чернігівщини Оксана Тунік-Фриз 16:50
За вагомий особистий внесок у надання волонтерської допомоги та розвиток волонтерського руху відзнакою Президента України «Золоте серце» нагороджена Оксана Тунік-Фриз.
Головний фінансовий документ Чернігова: виконком схвалив проєкт бюджету на 2025 рік 16:18
Сьогодні, 6 грудня виконавчий комітет Чернігівської міської ради схвалив пропозиції проєкту бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2025 рік.
Директору комунального підприємства повідомлено про підозру у незаконному видобуванні питних підземних вод 15:54
За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору одного з комунальних підприємств Прилуцького району у незаконному видобуванні корисних копалин загальнодержавного значення (питних підземних вод), вчинене службовою особою з використанням службового становища (ч. 3 ст. 240 КК України).
Спільна праця аудиторів та Прилуцької міської ради сприяє вдосконаленню процесу управління в громаді 15:31
Аудитори Чернігівщини провели державний фінансовий аудит бюджету Прилуцької міської територіальної громади за період з 01.07.2021 по 31.03.2024 та зафіксували низку чинників, що мали негативний вплив на ефективність роботи та призвели до упущених вигод і неефективних витрат на загальну суму понад 75 млн грн.
Бюджети Чернігівщини у листопаді 2024 року отримали 2,1 мільярди гривень податків 14:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінну сплату податків та підтримання економічної безпеки нашої держави, забезпечення фінансовими ресурсами Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури.