Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 грудня, 16:45:55

Складено 8 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, відносно депутатів

04.11.2016   09:53Агенцiя

Чинне законодавство України щодо запобігання та протидії корупції є одним з найбільш нестабільних, враховуючи виклики сьогодення та реакцію держави на протидію негативним проявам корупції. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) є спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції.

Поряд з цим, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності НАБУ та НАЗК» встановлено, що органи прокуратури втрачають повноваження щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, після початку діяльності НАЗК. НАЗК розпочало діяльність 15.08.2016. Таким чином, прокуратура з 15.08.2016 не є суб’єктом виявлення та фіксації адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Незважаючи на реформування спеціально уповноважених суб’єктів, робота на даному напрямку продовжується.

У 2016 році уповноваженими суб’єктами протидії корупції, в тому числі – Чернігівською місцевою прокуратурою, складено 8 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, відносно депутатів Ладинської, Боромиківської, Новобілоуської, Седнівської та Киїнської сільських рад, секретаря Кархівської сільської ради, а також 2 депутатів Чернігівської районної ради у зв’язку із неповідомленням про наявний конфлікт інтересів при прийнятті відповідних рішень.

Всі протоколи розглянуті в судовому порядку, до винних осіб застосовані адміністративні стягнення.

Окрім того, Чернігівська місцева прокуратура продовжує здійснювати нагляд у формі процесуального керівництва у кримінальних провадженнях з ознаками корупції, які підслідні слідчим підрозділам Національної поліції.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини