Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 січня, 12:15:40

В області знову зареєстровано випадок захворювання ботулізмом

03.11.2016   11:21Агенцiя

Ботулізм - це гостре токсико-інфекційне захворювання, яке зумовлює токсин Clostridium botulinum.

27 жовтня поточного року житель міста Чернігова 1982 року народження у важкому стані госпіталізований до реанімаційного відділення Чернігівської міської лікарні №2. Причиною захворювання стало вживання риби в'яленої домашнього приготування. Діагноз встановлений клінічно і підтверджений лабораторією ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

Нагадуємо, що це вже шостий випадок захворювання ботулізмом в 2016 році. П'ять з них пов'язані саме з вживанням риби в'яленої домашнього приготування. Одна жінка померла.

Ботулізм - це гостре токсико-інфекційне захворювання, яке зумовлює токсин Clostridium botulinum. Захворювання зазвичай розвивається, коли людина вживає їжу, що накопичила токсин внаслідок забруднення її та розмноження вегетативних форм збудника, тобто якщо в харчовому продукті виникли анаеробні умови. Найчастіше це в'ялена або слабо просолена риба, м'ясні, рибні, овочеві, грибні консерви. Сприйнятливість людського організму до ботулізму є дуже високою. Захворювання має важкий перебіг і у разі несвоєчасного введення полівалентної протиботулінічної сироватки може закінчитися летально.

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігівщини повідомила про підозру директору підприємства за ухилення від сплати податків на майже 14 мільйонів гривень

Поліція Чернігівщини повідомила про підозру директору підприємства за ухилення від сплати податків на майже 14 мільйонів гривень 11:49

Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури встановили, що 56-річний директор підприємства організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму майже 14 мільйонів гривень.

Поліція документує наслідки ворожих атак на Чернігівщині

Поліція документує наслідки ворожих атак на Чернігівщині 11:48

Вчора, 25 січня, росіяни поцілили дронами по житловому району в м. Семенівка Новгород-Сіверського району. Інформація про постраждалих не надходила.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:45

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 2 особи постраждали.

26 січня: цей день в Україні і світі

26 січня: цей день в Україні і світі 08:43

День 1433 Російська агресія - Day 1433 Russian aggression

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01

З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини