Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 25 лютого, 19:58:19

Чернігівські онкологи здійснили першу радикальну вагінальну трахелектомію

25.10.2016   08:11Агенцiя

Онкологи Чернігівського обласного онкологічного диспансеру здійснили першу радикальну вагінальну трахелектомію (видалення шийки матки).

Оперативне втручання провели 28-річній пацієнтці, що мала онкологічне захворювання І b-стадії. До цього дня в медичному закладі  виконувалася лише радикальна абдомінальна (от лат. аbdomen  − «черево, живіт») трахелектомія.

Як зазначив Юрій Шень, завідувач гінекологічного відділення онкодиспансеру, хірург-онкогінеколог вищої кваліфікаційної категорії, кількість хворих молодого віку з інвазивним раком шийки матки щорічно  зростає, а отже й підвищує актуальність розробки органозберігаючих методів лікування, які дозволяють зберегти дітородну функцію без порушення онкологічних принципів радикалізму.

Вагінальна та абдомінальна  трахелектомії є передовими органозберігаючими та малотравматичними оперативними втручаннями.

Такий сучасний підхід до лікування надає можливість зберегти репродуктивну функцію пацієнтки, покращити її психоемоційний стан та якість життя. Метод значно зменшує тривалість післяопераційної реабілітації та ускладнення.

− Для нашої пацієнтки це вкрай важливо, адже вона ще не народжувала, – акцентував увагу лікар.

Під час оперативного втручання виконана вагінальна трахелектомія з проведенням лімфаденектомії (видалення лімфатичних вузлів) у ділянці малої миски та мискових судин із заочеревним доступом. Такий доступ є більш бережливим, вірогідність спайкового процесу зведена до мінімуму, що вкрай важливо для жінок, котрі мають бажання завагітніти.

Чернігівський обласний онкологічний диспансер  – один із небагатьох регіональних закладів України, де виконуються такі оперативні втручання. 


Довідково:
Радикальну вагінальну трахелектомію (РВТ) вперше описав D. Dargent у 1994 р.. У Ліоні (Франція) розроблена й  виконана черезпіхвова радикальна екстирпація (від лат. exstirpatio – видалення з коренем) – хірургічна операція повного видалення будь-якого органу або анатомічної частини тіла) шийки матки з видаленням параметральної клітковини в поєднанні з лапароскопічною лімфодисекцією, що забезпечує необхідний радикалізм із збереженням у молодих пацієнток з інвазивним РШМ репродуктивої функції. Цей перший досвід був розповсюджений та впроваджений також і в інших клініках.

Останні новини Чернігівщини

Медичні заклади області у трійці лідерів за рівнем готовності до другого етапу медичної реформи

Медичні заклади області у трійці лідерів за рівнем готовності до другого етапу медичної реформи 14:09

Медичні заклади Чернігівської області вже на 95,43% готові до старту другого етапу медичної реформи з 1 квітня цього року. Це стосується закладів, що надають вторинну та третинну медичну допомогу.

Патрульні розшукали особу, ймовірно причетну до пошкодження рекламної конструкції в підземному переході

Патрульні розшукали особу, ймовірно причетну до пошкодження рекламної конструкції в підземному переході 13:51

Близько п’ятої ранку на лінію "102" надійшло повідомлення, що в підземному переході на розі проспектів Миру та Перемоги невідомий пошкодив рекламну конструкцію. На місце одразу виїхав екіпаж патрульної поліції.

З 25 лютого в оборот введена нова 200-гривнева купюра 13:44

Сьогодні в Україні Нацбанком в обіг вводяться нові купюри 200 гривень. Про це повідомляється на офіційному сайті регулятора.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:41

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1213 випадків захворювання (підозри) на кір. Захворювання реєструвалися в 17 районах та 3 містах.

Упродовж минулої доби рятувальники вивільнили зі складних ділянок доріг 4 одиниці транспортних засобів

Упродовж минулої доби рятувальники вивільнили зі складних ділянок доріг 4 одиниці транспортних засобів 13:14

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини 4 рази залучалися до надання допомоги з вивільнення транспортних засобів, що потрапили на складні ділянки доріг у Бахмацькому, Городнянському, Ріпкинському і Талалаївському районах.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини