Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 15:54:37

Суд підтвердив позицію прокуратури про незаконне використання 37 га землі сільськогосподарського призначення

10.10.2016   11:42

Органами прокуратури області системно вивчаються питання додержання вимог законодавства при використанні суб’єктами господарювання земель сільськогосподарського призначення.

Установлено, що поширений характер мають випадки, коли земельні ділянки у 2010-2012 роках за розпорядженням місцевих адміністрацій надавалися в оренду суб’єктам господарювання без проведення нормативної грошової оцінки, а відтак і без належного розрахунку розмірів орендної плати.

Так, одне з комунальних підприємств Бахмацького району без проведення нормативно-грошової оцінки використовувало земельну ділянку площею понад 20 га зі сплатою орендних платежів 3 тис грн на рік. В той же час вказану землю за договором суборенди на тих самих умовах та в обхід конкурсних процедур набуття прав на землю, передбачених ст. 134 Земельного кодексу України, використовувало інше фермерське господарство.

За позовом прокуратури області 06.10.2016 рішенням господарського суду вказані договори оренди та суборенди земельної ділянки визнано недійсними.

З аналогічних підстав рішенням цього ж суду 05.10.2016 визнано недійсним договір оренди земельної ділянки сільгосппризначення площею 17 га, яка використовувалася підприємством в Бахмацькому районі зі сплатою коштів за оренду 1,8 тис грн на рік.

Орієнтовна ринкова вартість вказаних ділянок складає понад 1 млн грн.

Робота з цих питань триває.

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.