Наука - армії: дешева українська броня та сучасний "партизанський котелок"
В Чернігівському національному технологічному університеті активізувався процес розробок для оборонної промисловості. За справу взялись науковці і студенти кафедри технологій зварювання та будівництва. Однією з основних розробок є дешева українська броня.
Наразі бронепластини проходять випробування у виші. Розробники виготовили броню з українських матеріалів, які можна купити будь-де.
Також ця броня не втрачає своїх захисних властивостей під час ремонту, а його можна проводити мобільними зварювальними апаратами просто в полі. Міцність бронепластин випробовували з калашникова та снайперської гвинтівки на невеликих відстанях. Саме на цій дистанції швидкість кулі максимальна.
Поряд з цим на кафедрі досліджується можливість застосування плазми тліючого розряду в якості одного зі способів очищення і підвищення зносостійкості внутрішньої поверхні стволів вогнепальної стрілецької зброї. Також ця технологія дозволяє проводити унікальні зварювання.
Також в Чернігові працюють над вдосконаленням термоелектричних перетворювачів, які працюють на основі взаємоперетворення теплової і електричної енергії.
Як зазначає аспірант кафедри технологій зварювання та будівництва Ірина Нагорна, - так званий «партизанський котелок» існував ще за часи Другої Світової війни і за допомогою його в польових умовах можна було підзарядити радіостанції, не потребуючи жодних зусиль.
Науковці кажуть, що найближчим часом термоелектричні перетворювачі вже знайдуть місце у військових технологіях. Тому чернігівці і шукають шляхи збільшення коефіценту корисної дії цих приладів.
Вже незабаром наукові розробки сіверян будуть запатентовані та в найкоротший час надійдуть до українського війська.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17
Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.
Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55
Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.
Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13
З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.
У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37
У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.
Робота без бар’єрів 15:14
Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.