Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 грудня, 20:16:38

Храмове свято єдиного в Україні храму

03.10.2016   08:11Агенцiя

Таких храмів у світі всього три: один у Канаді, другий у Москві, а третій - в Чернігові, біля військового шпиталю. Мова йде про храми, присвячені пам'яті святих князя Михайла Чернігівського і боярина його Федора.

Великий князь Михайло був страчений в Орді за наказом Батия, оскільки відмовився поклонитися язицьким кущам - не годиться- бо це християнину. В той же час Батию він готовий був поклонитися, оскільки Бог допустив йому захоплення нашої землі. Боярину Федору також запропонували поклонитися символам язичництва і за це він отримав би ярлик від хана на княжіння замість страченого князя Михайла. Проте, і він відмовився, залишаючись вірним Христу.

Їх тіла ординці викинули за стан, але вночі, коли прийшли дикі звірі, біля них утворилося світло і тварини розбіглися. Майстер, що був у полоні в ординців, привіз обезголовлені мощі в Чернігів.

Але московський князь Іван Грозний, не маючи московських святинь, забрав їх до себе. Довгий час вони зберігалися в Архангельському соборі Кремля. Тепер же, за свідченням голови московського земляцтва чернігівців Віктора Мироненка, заховані під спудом під час ремонту собору.

3 жовтня - храмове свято парафії Української православної церкви Київського патріархату.

http://siver.com.ua/news/khramove_svjato_edinogo_v_ukrajini_khramu/2016-10-01-19476

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини