Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 липня, 20:42:55

Чи стали в Чернігові надходження благодійних коштів більш прозорим – перевірять активісти

22.09.2016   12:21

Громадськість невдовзі зможе перевірити, чи звітуються лікувальні заклади та благодійні фонди про зібрані з пацієнтів пожертви. В рамках всеукраїнської програми з протидії поборам чернігівські активісти промоніторять результати співпраці лікарень та благодійних фондів і проаналізують, як витрачаються благодійні внески від пацієнтів.

Про те, що безкоштовна медициначасто є платною, знають, мабуть, всі жителі Чернігова. Безкоштовнавона лише декларативно, на папері. По факту ми всі платимо за медицину.85% опитаних чернігівців вважають, що медицина у місті платна.

У лікарнях, окрім особистих подяк пацієнта, існують так звані благодійні внески, без яких можуть не надати послуги.З цього приводу є безліч прикладів нарікань на медицину. Неформальні платежі породжують недовіру до галузі і створюють поле для корупції. 78% опитаних чернігівців додатково витрачають на своє лікування від 1000 до 3000 гривень, а часом суми доходять і до 5 тисяч на рік. При цьому 72,66% чернігівців стверджують, що платили саме у касу благодійного фонду.

Основна причина незадоволення пацієнтів — це те, що їх фактично змушують сплачувати «добровільні» внески до фондів, щоб отримати безоплатну медичну допомогу.Тим часом про порядок та шляхи використання таких внесків пацієнту не розповідають.Дуже часто пацієнти розуміють реалії недофінансування та готові сплачувати за медичну  допомогу, але за умови, що вони бачать, куди та за що платять, як ці кошти витрачаються, та головне — як це вплине на їх лікування.

За своєю природою діяльність благодійних організацій та фондів на території закладів охорони здоров’я — це чудова модель, але тільки тоді, коли вона працює прозоро і підзвітно. Дослідження Інституту аналітики та адвокації показало, що об’єми благодійних пожертв сягнули майже 320 мільйонів гривень, а за офіційною інформацією лише 42 мільйони повернулися до лікарень.

Саме таку проблему вирішували в Чернігові представники Інституту аналітики та адвокації в минулому році. У результаті їх діяльності міські лікарні підписалидоговори про співпрацю із благодійними організаціями, що діють на їхній території. Потенційно це зробило бзбір і використання благодійних внесків у Чернігові прозорішим.

Окрім цього, цей механізм забезпечує можливість простежити, наскільки цільовим є використання благодійних внесків, в яких розмірах збираються і куди витрачаються кошти.
 
Наскільки успішно це реалізовано на практиці, згодом перевірить громадськість.

Останні новини Чернігівщини

День боротьби із гепатитами: що треба знати про хворобу?

День боротьби із гепатитами: що треба знати про хворобу? 17:36

Його мета – підвищення обізнаності громадськості щодо симптомів, методів діагностики, лікування та профілактики гепатитів, а також привернення уваги урядових та неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям, що живуть з цією хворобою.

Податкова проводить зустрічі з керівниками підприємств-боржників області

Податкова проводить зустрічі з керівниками підприємств-боржників області 17:27

Питання податкового боргу перебуває на контролі податкової і з метою недопущення накопичення боргів та погашення існуючих триває постійний діалог керівництва податкового органу з керівниками підприємств-боржників області.

Уряд провів співбесіду з кандидатом на посаду голови Чернігівської ОДА

Уряд провів співбесіду з кандидатом на посаду голови Чернігівської ОДА 17:13

Кабінет Міністрів провів співбесіду з кандидатом на посаду Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеславом Чаусом.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 5 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 5 нових випадків COVID-19 16:15

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 28 липня в області зафіксовано п'ять нових випадків COVID-19.

Прилуцькі поліцейські затримали підозрювану в крадіжці майже 140 тисяч гривень з оселі пенсіонерки

Прилуцькі поліцейські затримали підозрювану в крадіжці майже 140 тисяч гривень з оселі пенсіонерки 16:14

Впродовж кількох годин після надходження повідомлення про злочин співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановили особу зловмисниці та затримали її.