Парафіївська - приклад дійсно спроможної об’єднаної територіальної громади. ВІДЕО
Вдала співпраця органів місцевого самоврядування, громади та бізнесу. І як результат – розбудована соціальна інфраструктура. Як працює реформа децентралізації не в теорії.

Не чекати, доки хтось щось подасть, а самим брати ініціативу у свої руки. За таким принципом була створена Парафіївська об’єднана територіальна громада в Ічнянському районі. Люди зацікавлені у тому, аби жити тут, на селі, було краще, а тому і впровадження реформи децентралізації у громаді проходить успішно. Фінансове забезпечення набагато краще, ніж було раніше у підпорядкуванні району.
Валентина Карпенко, голова Парафіївської селищної ради: «Якщо раніше сумарний бюджет п’яти тих територіальних громад становив приблизно 5,5 мільйонів, то зараз у нас він становить 20 мільйонів 850 тисяч 800 гривень».
У громаді кожна копійка під контролем. Базова дотація – 400 з лишнім тисяч, освітня субвенція – майже шість мільйонів, медична – більше трьох з половиною мільйонів. Половина бюджету – це власні надходження від сплачених податків.
Валентина Карпенко, голова Парафіївської селищної ради: «Власних надходжень 10 мільйонів 762 тисячі 400, і, до речі, ми приблизно на три мільйони вже перевиконали. Є такі підприємства, які по півтора мільйони сплатили за сім місяців. Якщо раніше у нас було таке, що ми не бачили своїх доходів. Дзвонимо у фінуправління і просимо сказати, хто на скільки процентів податок сплатив, хто не сплатив. То зараз у нас установлено у кожного спеціаліста програми і сидить спеціаліст, яка кожного дня відслідковує надходження. І у мене теж».
Загалом у Парафіївській громаді можуть похвалитися соціальною інфраструктурою для шеститисячного населення: три школи, п’ять дитсадків, п’ять будинків культури, одна музична школа.
У 2016-му році Парафіївській громаді була виділена субвенція на розбудову інфраструктури у розмірі майже 6 мільйонів гривень. За рахунок цих коштів, а також грошей громади та спонсорів чимало зроблено для закладів освіти – капремонти шкіл та дитсадків.
Медичними послугами населення також забезпечене у достатній мірі. Гроші на вторинну медичну допомогу відправляють у районний бюджет, а первинну фінансують самі.
Валентина Карпенко, голова Парафіївської селищної ради: «Три амбулаторії і чотири ФАПи, крім того, ще є чотири відділення Ічнянської ЦРЛ. І крім того, ми створили центр первинної медико-санітарії. Це ми перші в області».
Є у цій бочці з медом і ложка дьогтю. Свого комунального підприємства Парафіївська громада, як і сам Ічнянський район, не має. Системи водопостачання громади обслуговує Ічнянський водоканал. Уже два тижні у Парафіївці очікують, поки звідти приїде ремонтна бригада.
Валентина Карпенко, голова Парафіївської селищної ради: «Дві неділі у нашій лікарні немає водопостачання. Обслуговує цю свердловину, водогони і каналізаційні стоки Ічнянський водоканал. Дві неділі вони не приїжджають. Я пишу їм: просимо терміново вислати ремонтну бригаду, щоб вона приїхала тут відремонтувала. Не реагують».
Створення власного комунального господарства – нагальна потреба громади. Та потрібен стартовий капітал. Але у громаді рук не покладатимуть, голова обіцяє, у наступному році працюватиме над вирішенням цієї проблеми.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.