Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 листопада, 18:29:07

На Чернігівщині люди покидали велосипеди і плавають вулицями на човнах

24.04.2012   07:49Агенцiя

Велика вода з Дніпра змусила місцевих мешканців змінити транспорт для пересування.

Жителі селища Радуль, на Чернігівщині пересіли з велосипедів на човни, повідомляє ТСН.

Дніпро вийшов із берегів, і тепер повновода ріка господарює на одній із центральних вулиць населеного пункту. Рівень води піднявся майже на два метри і щодня зростає.

Радульці вже дістали продовольчі запаси з підвалів і готуються переводити худобу на горища. Іще кілька тижнів тому між вербами можна було проїхати на велосипеді. Тепер дістатися з одного краю селища в інший можна лише вплав або на баркасі.

Дніпро впритул підійшов до дворів, підтопив паркани і вже дістався до городів. Родина Костильових розібрала частину огорожі, щоби на човні можна було причалити під самісіньку хату.

Бабуся Таїсія веслує і на долю не скаржиться - переїжджати із зони стихійного лиха не збирається. Де ж іще, як не в Радулі, можна прати білизну в річці, не виходячи із двору.

Коза Білка і та шукає собі місце подалі від води. Велика повінь заганяє радульську худобу на горища. Романтика, каже дід Іван, можна ловити рибу хоч із вікна.

До паводків радульці пристосувалися. Кажуть, заливає чи не щороку. Тож, коли приходить вода, на човнах облаштовують і магазини, і шкільні розвозки, які від самого ранку із дворів забирають дітей, бо інакше до школи не дістатися. На час повені запроваджують навіть спеціальний плавучий громадський транспорт.

За останню добу рівень води у Дніпрі піднявся на 5 сантиметрів. Але місцева влада радить жителям не розслаблятися. Човни радульцям знадобляться ще місяць. Чиновники міркують, як урятувати селище від високої води.

"Дамба це буде, споруда, насип, шлюз. Звичайно, слово за спеціалістами. Але потрібно щось зробити, тому що руйнуються вже фундаменти будівель", - каже Радульський селищний голова Таїсія Ворчило.

Утім, коли селище не затоплюватиме, ні в сільраді, ані вище сказати не можуть. Тож наступної весни радульці, найімовірніше, знову ловитимуть рибу просто з вікон.

http://tsn.ua/ukrayina/na-chernigivschini-lyudi-pokidali-velosipedi-i-plavayut-vulicyami-na-chovnah.html

Останні новини Чернігівщини

17 листопада - День працівників сільського господарства України

17 листопада - День працівників сільського господарства України 09:44

Свято День працівників сільського господарства в Україні або День аграрія відзначається в листопаді. Засновано в 1993 році. Святкові заходи включають вшанування працівників сільського господарства і всього агропромислового комплексу.

17 листопада - Міжнародний день студентів

17 листопада - Міжнародний день студентів 09:43

Студенти - це один із самих прогресивних верств суспільства в усі часи. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь.

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста

У Чернігові визначили переможців конкурсу проєктів програм стосовно молоді та дітей міста 15:19

У Чернігові відбувся конкурс проєктів програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, стосовно молоді та дітей міста. На засіданні конкурсної комісії 14 листопада визначили переможців цього конкурсу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини