Комунальники привласнили 33,4 мільйони гривень державної субвенції
Протягом 2009-2015 років посадові особи комунального підприємства Чернігівської міської ради під час формування тарифів безпідставно врахували виплати за кредитними зобов’язаннями та привласнили у вигляді субвенції бюджетні кошти у сумі 33,4 мільйони гривень.
Під час моніторингу щодо законності використання бюджетних коштів, оперативники Управління захисту економіки (УЗЕ) у Чернігівській області виявили ряд невідповідностей та правопорушень.
На підставі Закону України «Про ратифікацію Угоди про позику» (Проект розвитку міської інфраструктури) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку, здійснено кредитування комунального підприємства у сумі 22,8 млн. доларів США.
З метою відшкодування коштів по вказаним кредитам підприємством закладено в тариф на водопостачання та водовідведення відповідні показники з погашення вищезазначених кредитів, які щороку збільшувалися.
Після прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 04.06.2015 № 375 «Питання погашення у 2015 році заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню», з метою легкої наживи комунальники припинили розрахунки за кредитними договорами у серпні 2015 року для створення штучної заборгованості по податкових зобов’язаннях перед бюджетом.
В подальшому подали до Міністерства фінансів України недостовірну інформацію щодо неможливості її погашення комунальним підприємством, узгодили розмір цієї заборгованості та незаконно отримали у вигляді субвенції бюджетні кошти у сумі 33 мільйони 422 тисячі гривень.
За даним фактом прокуратурою Чернігівської області відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.
За це винним посадовим особам загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до тисячі неоподаткованих мінімумів громадян.
Останні новини Чернігівщини
24 грудня: цей день в Україні і світі 08:38
День 1400 Російська агресія - Day 1400 Russian aggression
Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00
2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.
Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.
Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54
Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.
В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47
Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.