Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 грудня, 04:29:41

Адвокат довів невинуватість клієнта, якого звинувачували у незаконному придбанні та зберіганні наркотичного засобу

03.09.2016   10:30Агенцiя

Адвокат Михайло Дворніченко захистив у суді права чоловіка, якого повторно намагалися звинуватити у причетності до злочину, якого він не вчиняв, а саме у незаконному придбанні та зберіганні наркотичного засобу без мети збуту.

Адвокат Михайло Дворніченко отримав доручення від Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області від 01.03.2016 року № 025-0000306. Захисту потребував чоловік, якого обвинувачували у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, а саме у незаконному придбанні та зберіганні наркотичного засобу без мети збуту.

Адвокат вступив у справу на стадії апеляційного розгляду, коли сторона обвинувачення намагалася скасувати виправдувальний вирок, який був винесений Новозаводським районним судом міста Чернігова 25 грудня 2015 року. Тоді у суді першої інстанції клієнт захищав себе самостійно. Однак, під час розгляду справи в апеляційній інстанції, чоловік вирішив скористатися правом на безоплатну вторинну правову допомогу, залучивши захисника. 

Ознайомившись із матеріалами справи, адвокат відмітив, що виправдувальний вирок, винесений щодо його клієнта є законним, а апеляційна скарга прокурора надумана та необґрунтована. Обвинувачений свою вину в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні не визнавав у повному обсязі. Однак, під час апеляційного розгляду справи, колегія суддів Апеляційного суду Чернігівської області виявила ряд істотних порушень вимог кримінально-процесуального законодавства під час розгляду справи у суді першої інстанції. У зв’язку з цим, виправдувальний вирок було скасовано, а справу призначено до нового розгляду у суді першої інстанції.

Згідно зі ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Такий обов'язок суду щодо забезпечення презумпції невинуватості і права на справедливий судовий розгляд поєднуються з практикою Європейського Суду з прав людини. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачяться на її користь.

Під час нового розгляду справи у суді першої інстанції повторно встановили, що клієнт не скоював інкримінованого йому злочину, адже сторона обвинувачення у даному кримінальному провадженні не здобула допустимих, достатніх, належних, достовірних доказів на підтвердження вини чоловіка у інкримінованому йому злочині

Вироком Новозаводського районного суду міста Чернігова від 30.08.2016 року визнано невинуватими у пред'явленому обвинуваченні та виправдано.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 605 нових випадків COVID-19

Виявлено 605 нових випадків COVID-19 17:00

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 4 грудня в області зафіксовано 605 нових випадків COVID-19.

Проаналізували проблемні питання ветеранів війни і порядок їх вирішення

Проаналізували проблемні питання ветеранів війни і порядок їх вирішення 15:11

Круглий стіл на тему "Аналіз проблемних питань ветеранів війни і порядок їх вирішення".

З наступного року в Чернігові втілюватимуть програму

З наступного року в Чернігові втілюватимуть програму "Безпечний заклад освіти" 14:50

У Чернігові рішенням Чернігівської міської ради затверджена Програма «Безпечний заклад освіти» на 2021-2024 роки. Відповідне рішення міськради прийняте 1 грудня на засіданні 2-ї сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом жовтня зафіксовано 153 порушення Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом жовтня зафіксовано 153 порушення Правил рибальства 14:42

Протягом жовтня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 153 порушення Правил рибальства, вилучено 251 кг незаконно добутих водних біоресурсів та понад 4 км сіток.

Виконувати обов'язки начальника Чернігівської митниці відтепер буде Артур Городиський

Виконувати обов'язки начальника Чернігівської митниці відтепер буде Артур Городиський 14:31

Про це повідомляє Північна митниця Держмитслужби на своїй сторінці у Facebook.