Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 листопада, 09:14:42

Адвокат довів невинуватість клієнта, якого звинувачували у незаконному придбанні та зберіганні наркотичного засобу

03.09.2016   10:30Агенцiя

Адвокат Михайло Дворніченко захистив у суді права чоловіка, якого повторно намагалися звинуватити у причетності до злочину, якого він не вчиняв, а саме у незаконному придбанні та зберіганні наркотичного засобу без мети збуту.

Адвокат Михайло Дворніченко отримав доручення від Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області від 01.03.2016 року № 025-0000306. Захисту потребував чоловік, якого обвинувачували у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, а саме у незаконному придбанні та зберіганні наркотичного засобу без мети збуту.

Адвокат вступив у справу на стадії апеляційного розгляду, коли сторона обвинувачення намагалася скасувати виправдувальний вирок, який був винесений Новозаводським районним судом міста Чернігова 25 грудня 2015 року. Тоді у суді першої інстанції клієнт захищав себе самостійно. Однак, під час розгляду справи в апеляційній інстанції, чоловік вирішив скористатися правом на безоплатну вторинну правову допомогу, залучивши захисника. 

Ознайомившись із матеріалами справи, адвокат відмітив, що виправдувальний вирок, винесений щодо його клієнта є законним, а апеляційна скарга прокурора надумана та необґрунтована. Обвинувачений свою вину в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні не визнавав у повному обсязі. Однак, під час апеляційного розгляду справи, колегія суддів Апеляційного суду Чернігівської області виявила ряд істотних порушень вимог кримінально-процесуального законодавства під час розгляду справи у суді першої інстанції. У зв’язку з цим, виправдувальний вирок було скасовано, а справу призначено до нового розгляду у суді першої інстанції.

Згідно зі ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Такий обов'язок суду щодо забезпечення презумпції невинуватості і права на справедливий судовий розгляд поєднуються з практикою Європейського Суду з прав людини. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачяться на її користь.

Під час нового розгляду справи у суді першої інстанції повторно встановили, що клієнт не скоював інкримінованого йому злочину, адже сторона обвинувачення у даному кримінальному провадженні не здобула допустимих, достатніх, належних, достовірних доказів на підтвердження вини чоловіка у інкримінованому йому злочині

Вироком Новозаводського районного суду міста Чернігова від 30.08.2016 року визнано невинуватими у пред'явленому обвинуваченні та виправдано.

Останні новини Чернігівщини

Розширюється виробництво енергії з альтернативних джерел

Розширюється виробництво енергії з альтернативних джерел 09:02

В Україні встановлено 70 МВт біогазових установок (47 МВт працюють на агровідходах, 23 МВт – на сміттєзвалищах). Про це повідомили в Держенергоефективності.

Служба зайнятості напрацьовує алгоритм дій при вивільненні держслужбовців

Служба зайнятості напрацьовує алгоритм дій при вивільненні держслужбовців 08:53

Служба зайнятості готується до масового вивільнення працівників райдержадміністрацій та інших органів влади, аби завчасно допомогти таким людям спланувати подальшу кар’єру і уникнути безробіття.

На Чернігівщині відкрили ще два спортивні об’єкти

На Чернігівщині відкрили ще два спортивні об’єкти 08:40

Минулого тижня на території корюківської школи № 4 відкрили мініфутбольне поле (вже четверте в місті), а в центральному парку Семенівки — мультифункціональний майданчик для занять чотирма видами спорту: баскетболом, волейболом, гандболом та тенісом (подібний об’єкт невдовзі функціонуватиме і в Корюківці).

Ущільнення стиків клінкеру на Красній площі проводиться за рахунок підрядника

Ущільнення стиків клінкеру на Красній площі проводиться за рахунок підрядника 08:27

На Красній площі в Чернігові проводиться гарантійне обслуговування клінкерного покриття. Роботи передбачають ущільнення стиків клінкеру, що розширилися у місцях руху по колу.

Ігор Вдовенко: Азербайджан та Чернігівщина приречені до дружньої і плідної співпраці

Ігор Вдовенко: Азербайджан та Чернігівщина приречені до дружньої і плідної співпраці 08:15

Із 6 по 9 листопада поточного року голова обласної ради Ігор Вдовенко на запрошення Міжнародного Альянсу «Азербайджан-Україна» та Громадської організації на підтримку економічних ініціатив Азербайджанської Республіки перебував у Баку із дружнім діловим візитом.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини