Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:14:00

Міліція знешкодила плавбазу браконьєрів

23.04.2012   15:34Агенцiя

Працівники відділення міліції в річковому порту “Чернігів” в черговий раз довели доцільність проведення комплексу профілактичних заходів, спрямованих на боротьбу із браконьєрством, адже дотепер знаходяться громадяни, які, нещадно винищуючи рибу, намагаються отримати легкий прибуток.

В рамках операції “Нерест” під час відпрацювання водоймищ Козелецького району були затримані 2 мешканці Києва, які займалися виловом риби забороненими засобами лову – зяберними сітками. І це під час нересту, коли до 1 червня в Україні заборонено лов риби.

Працівники лінійного відділення міліції в річковому порту “Чернігів” УМВС України в Чернігівській області виявили неподалік одного з сіл Козелецького району на Київському водосховищі захований в очереті пліт, пристосований для браконьєрської діяльності. На досить великому металевому боні розташувалася чимала споруда із жилим приміщенням, відсіком для сортування риби та відкритим майданчиком для перебирання сіток та риби. До плавучої браконьєрської бази швартувався човен, усі підходи до об’єкту ретельно маскувалися – з берега пліт закривав густий очерет, а з води – затока з острівцями, порослими очеретом, обмежувала видимість з води.

Начальник відділення міліції в річковому порту “Чернігів” Костянтин Подлегаєв розробив докладний план операції, організував мобільну рейдову групу, до якої увійшли досвідчені правоохоронці. На місці міліціонери зробили декілька засідок – на під’їзних шляхах та неподалік самої плавучої бази.

І ось близько 22 години один з постів побачив в лісі легковика, зловмисники прибули на свою базу. Було вирішено дати браконьєрам можливість підняти сітки, зібрати вилов, а потім вже брати групу “на гарячому” із знаряддями злочину та рибою.


Після опівночі браконьєрський автомобіль завантажився і почав рух у зворотному напрямку. В момент, коли міліцейська “Нива” освітила “Таврію”, водій різко вивернув кермо вліво і вузька “Таврія” проскочила між двох дерев, оминувши автомобіль з міліціонерами, вискочила на дорогу. Браконьєри намагалися втекти, але після недовгого переслідування правоохоронці обігнали автівку і блокували її. Міліціонери підбігли до заблокованої автівки і в світлі ліхтарів побачили водія та його пасажира з піднятими вгору руками. Під час огляду в салоні машини, а також багажнику були знайдені 4 пластмасові ящики з рибою та сітками.


Любителями забороненої рибної ловлі виявилися 2 мешканці Києва, один з них навіть придбав у найближчому селі садибу і організував там пункт збору риби. Зі слів затриманого, його подільник час від часу приїздив з Києва по рибу, практично всю її поставляли на ринки Козельця та Чернігова.

У затриманих браконьєрів було вилучено майже півтори сотні голів цінних порід риби та півкілометра риболовної сітки. Загальна сума збитків, завданих державі хижацьким ловом, становить майже 10 тисяч гривень. Згідно чинного законодавством в порядку статті 249 Кримінального кодексу України браконьєрам загрожує чималий штраф або обмеження волі на строк до трьох років.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.