Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 березня, 10:46:47

Прокуратура на захисті інтересів держави щодо наповнення бюджету

27.08.2016   11:50Агенцiя

Своєчасність та повнота сплати забудовниками пайових внесків на створення та розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту є однією з складових наповнення місцевого бюджету, що дозволяє забезпечити якісну розбудову та розвиток міста.

Реалізовуючи надані законом повноваження прокуратурою області вивчено стан законності у цій сфері та встановлено, що передумовою ненадходження значних коштів до бюджету стали відповідні рішення органа місцевого самоврядування про звільнення забудовників від сплати пайової участі або зменшення розміру.

Згідно із Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва доступного житла та об’єктів соціальної  інфраструктури.

Водночас як встановлено прокуратурою області здебільшого підстави прийняття рішень про звільнення певної категорії забудов від сплати коштів суперечать вимогам закону.

Як приклад, виконкомом Чернігівської міської ради не залучено до розвитку інфраструктури міста підприємство, яким у 2015 році збудовано багатоповерховий житловий будинок з підстав включення його до Переліку об’єктів, в яких можуть придбаватися квартири відповідно до Урядової програми «Доступне житло». Проте замовник не є учасником цієї державної програми.

Внаслідок таких дій до бюджету не надійшло понад 1,5 млн грн. За вказаним фактом прокуратурою області зареєстровано кримінальне провадження (ч. 2 ст. 364 КК України).

Прокуратурою області також встановлені випадки незаконного зменшення розміру пайової участі. Лише в серпні поточного року виявлено два факти зловживань посадових осіб міської ради, внаслідок чого до місцевого бюджету не надійшло понад 500 тис грн. Відомості за вказаними фактами внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ч. 2 ст. 364 КК України).

З огляду на викладене та з метою забезпечення законності у сфері  містобудування, прокуратурою області до Чернігівської міської ради направлено лист із пропозиціями вжити невідкладних заходів щодо приведення у відповідність до вимог законодавства правових відносин, пов’язаних із залученням замовників (інвесторів) будівництва до розвитку інфраструктури міста Чернігова.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:32

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 8 березня по 8:00 9 березня 2021 року.

Рух (Львів) – Десна (Чернігів) 0:4

Рух (Львів) – Десна (Чернігів) 0:4 08:17

Голи: Чепурненко, 21, Картушов, 43, Будківський, 63 (з пенальті), Гуцуляк, 65.

Вручаються підозри службовим особам лісогосподарського підприємства, які які своїми діями завдали збитків держави на суму понад 2,5 млн грн

Вручаються підозри службовим особам лісогосподарського підприємства, які які своїми діями завдали збитків держави на суму понад 2,5 млн грн 07:56

Під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури слідчим відділом УСБУ в Чернігівській області розслідується кримінальне провадження за фактами зловживання владою або службовим становищем, а також службової недбалості з боку службових осіб агролісогосподарського підприємства, розташованого на території Сновськогї громади (ч. 2 ст. 364 , ч.1 , ч. 2 ст. 367 КК України).