Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 листопада, 07:50:28

Прокуратура на захисті інтересів держави щодо наповнення бюджету

27.08.2016   11:50Агенцiя

Своєчасність та повнота сплати забудовниками пайових внесків на створення та розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту є однією з складових наповнення місцевого бюджету, що дозволяє забезпечити якісну розбудову та розвиток міста.

Реалізовуючи надані законом повноваження прокуратурою області вивчено стан законності у цій сфері та встановлено, що передумовою ненадходження значних коштів до бюджету стали відповідні рішення органа місцевого самоврядування про звільнення забудовників від сплати пайової участі або зменшення розміру.

Згідно із Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники у разі будівництва доступного житла та об’єктів соціальної  інфраструктури.

Водночас як встановлено прокуратурою області здебільшого підстави прийняття рішень про звільнення певної категорії забудов від сплати коштів суперечать вимогам закону.

Як приклад, виконкомом Чернігівської міської ради не залучено до розвитку інфраструктури міста підприємство, яким у 2015 році збудовано багатоповерховий житловий будинок з підстав включення його до Переліку об’єктів, в яких можуть придбаватися квартири відповідно до Урядової програми «Доступне житло». Проте замовник не є учасником цієї державної програми.

Внаслідок таких дій до бюджету не надійшло понад 1,5 млн грн. За вказаним фактом прокуратурою області зареєстровано кримінальне провадження (ч. 2 ст. 364 КК України).

Прокуратурою області також встановлені випадки незаконного зменшення розміру пайової участі. Лише в серпні поточного року виявлено два факти зловживань посадових осіб міської ради, внаслідок чого до місцевого бюджету не надійшло понад 500 тис грн. Відомості за вказаними фактами внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ч. 2 ст. 364 КК України).

З огляду на викладене та з метою забезпечення законності у сфері  містобудування, прокуратурою області до Чернігівської міської ради направлено лист із пропозиціями вжити невідкладних заходів щодо приведення у відповідність до вимог законодавства правових відносин, пов’язаних із залученням замовників (інвесторів) будівництва до розвитку інфраструктури міста Чернігова.

Останні новини Чернігівщини

За втручання прокурора із забудовника стягнуто 315 тис грн коштів пайової участі для розвитку інфраструктури міста

За втручання прокурора із забудовника стягнуто 315 тис грн коштів пайової участі для розвитку інфраструктури міста 07:47

Реалізуючи функцію представництва інтересів держави в суді прокуратурою області вжито заходів представницького реагування до стягнення із забудовника пайового внеску на розвиток інфраструктури населеного пункту в сумі 315 тис грн.

У Менському районі поліцейські викрили незаконну порубку деревини

У Менському районі поліцейські викрили незаконну порубку деревини 07:40

Рано-вранці минулої неділі співробітники сектору реагування Менської поліції виявили факт незаконної порубки деревини в лісосмузі неподалік одного з сіл району.

Піротехніки ДСНС знищили мінометну міну часів Другої світової війни

Піротехніки ДСНС знищили мінометну міну часів Другої світової війни 07:37

18 листопада о 13:00 групою піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищено мінометну міну калібром 82 мм часів Другої світової війни.

20 листопада - Всесвітній день дитини

20 листопада - Всесвітній день дитини 07:33

Людство зобов’язане дати дитині найкраще - Декларація ООН про права дитини. У всьому світі, в середньому жінка народжує приблизно 6,89 дітей. Найвищий рівень народжуваності в Нігері, де жінки народжують в середньому 7,58 дітей. Найнижчий в Сінгапурі - 0,8 дитини на одну жінку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини