Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 вересня, 09:34:32

Міста Чернігівщини приєднуються до пілотного проекту запровадження етичних стандартів в роботи рад

18.08.2016   08:21

Представники громадськості та влади в місті Мена Чернігівської області обговорили та внесли свої правки в проекти Етичного Кодексу та Положення про етичну комісію для місцевих рад на круглому столі “Етичний Кодекс: виклик для сучасного депутата”.

Серед присутніх на заході були представники громадських організацій міста, депутати міської ради, представники виконкому, місцевих ЗМІ  та поліції.

Присутні на обговоренні запропонували низку пропозицій до проектів нормативних актів. Зокрема, всі однозначно висказалися за збільшення квоти представництва громадськості в Етичній комісії – з 30 відсотків до п’ятдесяти. Також обговорили способи формування громадської частини комісії – через проведення загальних зборів,  на яких шляхом рейтингового голосування і буде вибрано найдостойніших членів громади до складу органу.

Також присутні вказали на останні зміни в загальноукраїнському антикорупційному  законодавстві та запропонували привести проекти положень до відповідності з сучасним понятійним  апаратом. 
Координатори проекту на Чернігівщині закликали всіх бажаючих надсилати свої пропозиції та зауваження щодо текстів документів протягом тижня на електрону адресу cpsa.chernigiv@gmail.com   
З текстами проектів Етичного Кодексу та Положення про етичну комісію для місцевих рад можна ознайомитися за посиланням:  http://www.ex.ua/103249498

Відзначимо, що тексти розглянутих документів були розроблені експертами відповідно до ЗУ “Про місцеве самоврядування”, ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, ЗУ “Про запобігання корупції”, а також  методичних рекомендацій НАЗК.

Фінальний варіант Етичного Кодексу та Положення про етичну комісію розроблятиметься з урахуванням пропозицій від громадськості та депутатів.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині проходять військові навчання “Об'єднані зусилля – 2021” 09:21

Війська та управління оперативного командування «Північ», які дислокуються у Чернігові, розпочали участь у стратегічному командно-штабному навчанні “Об'єднані зусилля – 2021”, яке проходить по всій території України під керівництвом Головнокомандувача Збройних Сил України.

На Чернігівщині з початку року 4771 платник відкрив власну справу

На Чернігівщині з початку року 4771 платник відкрив власну справу 09:06

З початку року на території Чернігівської області власну справу зареєстрували 4771 платник, зокрема 590 юридичних осіб та 4181 фізична особа-підприємець.

Смерть дитини внаслідок ДТП. Судитимуть 18-річного юнака з Ніжинського району

Смерть дитини внаслідок ДТП. Судитимуть 18-річного юнака з Ніжинського району 08:34

Ювенальним прокурором Чернігівської обласної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно 18-річного мешканця Ніжинського району за ч. 3 ст. 286-1 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, що спричинило смерть потерпілого).

У Чернігові судові охоронці вчилися рятувати людей 08:32

Серцевий напад, ураження струмом, аварія на дорозі, травма чи опік – ці та безліч інших ситуацій можуть стати смертельно-небезпечними для людини.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:19

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 23 вересня по 8:00 24 вересня 2021 року