Круглий стіл за результатами реалізації проекту “Школа пацієнта щодо соціального супроводу"
Активісти Чернігівського обласного відділення “Всеукраїнської Мережі ЛЖВ” провели круглий стіл за результатами реалізації проекту “Школа пацієнта щодо соціального супроводу для людей, що живуть з ВІЛ, інтегрованої з Програмою “Майстерня можливостей”.

Метою проведення круглого столу є презентація пілотної соціальної програми в контексті формування відповіді на епідемію ВІЛ.
Головне завдання проекту – формування у ВІЛ – позитивних людей високого рівня прихильності до АРВ (антиретровірусне лікування) через підвищення їх економічної спроможності. “Як показує досвід, досить часто низький економічний рівень життя ВІЛ – позитивних людей впливає на їх мотивацію приймати необхідні ліки – АРВ терапію”, – зазначає Тетяна Ярошенко (координатор проекту).
“Головною особливістю цієї інтервенції є те, що клієнти спочатку проходять навчання в“Школі пацієнта”. Участь у цій програмі можлива як для жінок, так і для чоловіків. Клієнти мають можливість дізнатися більше про життя з ВІЛ та ефективність АРВ – терапії в збереженні здоров’я ВІЛ – позитивних людей”, – переконана Тетяна.
Головні критерії участі жінок в даній програмі: ВІЛ – позитивний статус; вік від 18 років, наявність дітей до 6 років; перебування в скрутних життєвих обставинах, маючи мотивацію їх подолати; і низький рівень прихильності до прийому АРВ лікування. Уже після того, як жінки успішно пройдуть навчання в “Школі пацієнта”, вони переходять на другий етап – “Майстерня можливостей”, де клієнтки проходять навчальний курс з фінансової та економічної грамотності. Дана програма передбачає “Фонд підтримки жінок” для кожної учасниці (250 $). Ця сума витрачається на: оплату професійних курсів (перукарів, фотографів, кондитерів та ін.) або придбання обладнання (манікюрні набори, швейні машинки і ін.) для ведення професійної діяльності. “Фонд підтримки жінок” надає можливості почати / продовжити власну справу, стати більш економічно незалежними від кризових обставин, в яких вони перебували, і направити свою увагу не на побутові проблеми, а – збереження власного здоров’я”, – зазначає Ярошенко Тетяна.
Результати реалізації проекту (березень 2015 – червень 2016):
• Загальна кількість клієнтів, які пройшли навчання в “Школі пацієнта”: 133 (жінки – 94, чоловіки – 39)
• Кількість клієнток, які завершили програму “Майстерня можливостей”: 50 жінок
• Кількість клієнтів, які отримали послуги в рамках напрямку “Здоров’я партнера” (тестування партнерів ВІЛ – позитивних клієнтів на ВІЛ): 150 (89 – чоловіків, 61 жінка).
Використання “Фонду підтримки жінок”: оплачено 9 курсів перукарів і придбано 9 професійних наборів для перукарів, 1 водійські курси, 1 курси візажу; оплачено 5 курсів фахівців з манікюру та придбано 5 наборів професійних інструментів, 6 курсів по користуванню ПК; закуплено: 11 швейних машинок, 1 духовка, 3 ноутбука, 1 набір для творчості, 1 набір кондитера, 2 професійні набори перукаря. “Фондом підтримки жінок” вже встигли скористатися 41 клієнтка.
“Подібні програми можливо інтегрувати в інші соціальні групи”, – коментує Ярошенко Тетяна – “Особливо це стосується тих людей, які з різних причин мають низький рівень життя. Наступним нашим кроком стане пошук партнерів і ресурсів для реалізації подібних проектів для більш широкої аудиторії наших громадян (ВПО, безробітних, матір-одиначку і ін)”.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.