Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 березня, 02:10:21

Прокуратурою області ініціюється питання визначення користувачів земель лісового фонду

13.08.2016   16:20Агенцiя

Ураховуючи привабливість земель лісогосподарського призначення для господарюючих суб’єктів та приватних осіб, ці землі нерідко зазнають неправомірних посягань при набутті прав на них, що зумовлює підвищену увагу до них органів прокуратури, для яких захист державного інтересу у цій сфері є пріоритетом.

Однак, це питання не повинно залишатися поза увагою і органів виконавчої влади, оскільки відповідно до ч. 5 ст. 122 Земельного кодексу Чернігівська облдержадміністрація є розпорядником державних земель лісогосподарського призначення, користувачами яких можуть бути спеціалізовані лісогосподарські підприємства (ст. 92 Земельного кодексу України, ст. 17 Лісового кодексу України).

Сприятливими умовами незаконного використання лісів є відсутність правовстановлюючих документів на них та відповідного офіційного статусу цієї категорії земель у лісовому та земельному кадастрах.
Масового характеру набули факти неправомірного використання колишніх «колгоспних» лісів після реформування колективних сільськогосподарських підприємств.

Невжиття виконавчими органами влади заходів щодо впорядкування відносин з використання лісового ресурсу створює передумови для приватних структур, які протиправно використовують ліс у власних господарських цілях, переважно шляхом його вирубування та реалізації деревини, а подекуди закріплюють це право незаконними судовими рішеннями.

До цього часу не вирішено питання передачі у користування спеціалізованому лісогосподарському підприємству земельної ділянки лісового фонду площею 90 га поблизу с. Моргуличі Боромиківської сільської ради Чернігівського району, що перебувала у постійному користуванні  ВАТ «ЧеЗаРа». Це право товариству у 2007 році припинено відповідним розпорядженням у зв’язку з відчуженням об’єктів нерухомості.

При цьому, не зважаючи на те, що площа земельної ділянки під проданою товариством нерухомістю становить лише 9 га, а решта земель зарахована у  запас, місцевою владою користувач лісу до цього часу не визначений.

Як наслідок вчинено незаконну рубку понад тисячі дерев дуба та сосни невстановленими особами, чим заподіяно шкоди на 6 мільйонів гривень. За вказаними фактами розслідуються кримінальні провадження.   

З урахуванням наведеного, прокурор області звернувся до голови Чернігівської ОДА з пропозицією вжиття заходів до приведення у відповідність з нормами чинного законодавства  ситуації з використанням земель лісового фонду на території області.

Останні новини Чернігівщини

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.

Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28

Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.

Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».