Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 27 листопада, 13:40:58

Керівник Держлісагентства оцінила діяльність чернігівських лісівників на відмінно. ВІДЕО

11.08.2016   08:39Агенцiя

На відмінно оцінила діяльність чернігівських лісівників керівник Держлісагентства Христина Юшкевич, а роботу Добрянського держлісгоспу назвала зразковою. Такий висновок вона зробила під час робочого візиту до нашої області.

Період зараз пожежонебезпечний, продовжує нахабніти «дубова мафія», тож особлива увага – до лісової охорони, до її матеріально-технічного забезпечення та співпраці з правоохоронцями.

Використання сучасних технологій у лісовій охороні просто необхідне, адже найактуальніше зараз питання – боротьба з незаконними рубками, заявила під час візиту на Чернігівщину керівник Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич. Вона відвідала один з найбільших держлісгоспів області – Добрянський. Тут у Новояриловицькому лісництві обговорила з директорами державних лісогосподарських підприємств стан справ у галузі. У минулому році в Україні крадіями дерев було знищено 24 тисячі кубів лісу, цього року кількість таких злочинів зросла. Статистика по незаконних рубках відкрита – раніше цифри намагалися приховати, адже з них завжди робили висновки про якість роботи лісової охорони. Проте її представники мають не ловити злочинців, а зафіксувати порушення і передати матеріали правоохоронцям.

ХРИСТИНА ЮШКЕВИЧ, т.в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів України: «Вони вперше вже почали свої перші кроки по реагуванню на ті всі заяви, які ми надаємо: надавалися і працівниками лісництв, обласним управлінням, Держлісагентсвом надавалися матеріали».

Учасникам зустрічі продемонстрували транспорт, який використовується при патрулюванні, пожежну техніку. У розпорядженні лісової охорони й спеціальні електронні прилади – «фотопастки», які дають змогу зафіксувати правопорушення і відправити його зображення на телефон.

Ще одна новинка, яка скоро з’явиться в одному держлісгоспів – безпілотник. Цей апарат дасть змогу слідкувати і за незаконними рубками, і виявляти пожежі.

Зберегти ліс намагаються і на законодавчому рівні – вже розроблено і подано на розгляд Кабміну зміни до санітарних правил, які унеможливлюють суцільну санітарну рубку у природно-заповідних зонах і обмежують її в лісових масивах.

ХРИСТИНА ЮШКЕВИЧ, т.в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів України: «Суцільна санітарна вирубка, під яку іноді здійснюється і вирубка здорових дерев, буде обмежена, таким чином, тільки за випадком безальтернативного способу – пожежі, буревії або масові всихання дерев».

Не оминули увагою і конфліктну ситуацію, яка склалася між лісівниками та переробниками, які вимагають, щоб деревина, що виставляється на біржі, залишалася в області. Христина Юшкевич зазначила, аби попередити такі конфлікти, зобов’язала усіх керівників обласних управлінь оприлюднювати об’єми заготівель. В свою чергу переробники також мають показувати результати своєї роботи, бо часто закуплену у державних підприємствах сировину розбавляють незаконно добутою. Та Держлісагентству підпорядковано лише 73% лісів, решту воно контролювати не може. Є зауваження до недержавних лісгоспів і у обласної влади.

ЛЕОНІД САХНЕВИЧ, перший заступник голови облдержадміністрації: «Сьогодні лісове господарство працює прозоро, це державна власність, є питання до комунальних, чому вони не дають деревину на біржу. Якщо продаватимуть 50% виробникам області, ніяких питань і зауважень не буде».

АРСЕН ДІДУР, заступник голови обласної ради: «Я за то, чтобы были максимально загружены перерабатывающие мощности. Но не за счёт того, что «мы местные, дайте нам дешевле», а «мы местные, мы хотим покупать также, но гарантируйте нам объёмы».

Загалом керівник профільного відомства високо оцінила роботу лісогосподарських підприємств області, подякувала їм за прагнення впроваджувати новітні технології у боротьбі за збереження лісових багатств.


Останні новини Чернігівщини

Обласна школа керівника

Обласна школа керівника "Бібліотека у сучасному форматі: професійні ідеї, сучасні проєкти" 12:32

26 листопада відбулася обласна школа керівника "Бібліотека у сучасному форматі: професійні ідеї, сучасні проєкти" у форматі онлайн.

Ніжин: відбулося засідання виконавчого комітету. Нові скореговані тарифи для юридичних осіб

Ніжин: відбулося засідання виконавчого комітету. Нові скореговані тарифи для юридичних осіб 12:05

26 листопада відбулося чергове засідання виконавчого комітету під головуванням першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Федора Вовченка.

Онлайн-нарада стосовно стану реалізації проєктів програми

Онлайн-нарада стосовно стану реалізації проєктів програми "Велике будівництво" та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР 11:44

25 листопада перший заступник голови ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду з представниками структурних підрозділів облдержадміністрації, міських рад міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад області.

Міст над річкою Білоус біля Масанів закрито на ремонт

Міст над річкою Білоус біля Масанів закрито на ремонт 11:35

Міст над річкою Білоус, що за Масанами під Черніговом, закритий для проїзду (дорога Т-26-06 Чернігів - Любеч - Славутич, км 10+474). Проводиться аварійний ремонт.

Про спорт та літературу говорили на другому ефірі бібліотечного проєкту

Про спорт та літературу говорили на другому ефірі бібліотечного проєкту "Клуб книгомандрівників" 11:23

Гостем бібліотеки цього разу став відомий спортсмен, призер Чемпіонату світу з біатлону Андрій Дериземля.