Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 3 жовтня, 13:28:25

Щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції

09.08.2016   09:14Агенцiя

Державна установа «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» повідомляє, що проведення комплексу заходів з профілактики захворювань на ГКІ та попередження спалахів серед населення області триває.

З метою своєчасного реагування продовжується щотижневий моніторинг випадків захворювань та заходів, направлених на попередження ускладнень ситуації з ГКІ.

За період з 29.07 по 04.08.2016 року в області захворіло на гострі кишкові інфекції 72 особи, з них дітей - 42 (на минулому тижні 75 та 44 відповідно). По м. Чернігову захворіло 29 осіб, з них 14 дітей.

Під час проведення епідрозслідування, встановлено фактори, що могли сприяти захворюванням на ГКІ: у 15 випадках - молочні продукти (молоко, кисляк, сметана домашня), у 15 - м'ясні продукти, у 6 - яйця курячі домашні, у 1 - кондитерські вироби з порушенням умов зберігання, у 32 - інші продукти (в т.ч. у 20 випадках - фрукти/овочі, у 2 випадках - рибні продукти).

22.07-30.07.2016р.зареєстровано спалах ротавірусної інфекції серед дітей дошкільного навчального закладу №7 "Дзвіночок» в м.Ніжин. Всього в інфекційне відділення Ніжинської ЦМЛ госпіталізовано 7 хворих, перебіг захворювання середньої тяжкості. Лабораторно підтверджено наявність ротавірусної інфекції. Фахівцями ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» в межах своєї компетенції проведено протиепідемічні заходи в повному обсязі: епідобстеження вогнищ за місцем відвідування дошкільного закладу та проживання хворих; відібрано проби для проведення лабораторних досліджень; проведена заключна дезінфекція. Станом на 08.08.2016р. всі хворі проліковані та виписані. Основна причина спалаху - порушення санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом МОЗ від 24.03.2016р. №234).

Ситуація з кишкових інфекцій в області керована і знаходиться на контролі ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

Останні новини Чернігівщини

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора 10:46

3 жовтня - 30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора.

Чернівецька подруга найгарнішого полісмена України у соцмережах захейтила Чернігів: «Тут живуть злі російськомовні люди» 10:42

Чернівецька бізнес-леді, подруга найсексуальнішого полісмена України чернігівця Євгена Іващенка та інстаграм-блогерка Леся Антонюк скандально прославилася на всю Україну. «Винним» виявився… Чернігів та його жителі.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:36

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 02 жовтня по 8:00 03 жовтня 2022 року

3 жовтня - цей день в Україні і світі

3 жовтня - цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 222 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 222 RUSSIAN AGRESSION

Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на форумі в Івано-Франківську 17:32

Посилити екологічний захист постраждалих територій шляхом ефективної переробки відходів та рекультивації земель – головна мета регіонального форуму з питань управління відходами, організованого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, який проходить в м. Івано-Франківську з 28 вересня 2022 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини