Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 липня, 10:26:35

Проект реконструкції скверу імені Богдана Хмельницького представлений на громадській раді

05.08.2016   15:55

Пропозиції щодо нього спеціальна комісія вивчатиме до 10 серпня.

Проект реконструкції скверу імені Богдана Хмельницького був презентований  3 липня на засіданні Громадської при Чернігівському міському голові.

- Я підтримую думку, що такі питання для міста потрібно вирішувати колегіально, почувши думку громади, - зазначив на початку засідання Владислав Атрошенко.

Представила проект реконструкції позаштатний радник міського голови з архітектурних питань керівник ПП «Портал-М» Тетяна Мазур. Вона розповіла, що на даний час вже проведено обстеження скверу. Не сектет, що сучасний стан твердого покриття там дуже поганий.Обстеження показало також непридатний стан електричних мереж. Тому перше, що потрібно зробити - це повністю зняти покриття. Разом з цим буде замінено застарілий кабель. Замість асфальту, за проектом, буде покладена плитка.

Головною тезою проекту є те, що він передбачає реконструкцію і організацію в єдиний парковий простір, єдиний ансамбль не тільки території навколо пам’ятника Богдану Хмельницькому, а й усієї зеленої зони від центральної площі до вулиці Мстиславської.

Зокрема, бічні алеї, які йдуть уздовж театру, передбачається продовжити на територію скверу і в зеленій зоні об’єднати у напівколо. Натомість, центральна алея на цій ділянці припиняється.

Архітектор розповіла, що при роботі над цим проектом у запасниках чернігівського музею-заповідника був знайдений генеральний план цієї території від 61 року. Його автором був видатний архітектор Барановський, який займався тоді відбудовою зруйнованої під час війни П’ятницької церкви. І його проект теж передбачав саме таке розташування алей.

Окрім того, у проекті Барановського на території між П’ятницькою церквою і вулицею Шевченка розташована штучна водойма. Тетяна Мазур у своєму проекті пропонує втілити цю ідею, осучаснивши її. Архітектор вважає: навіть якщо будівництво водойми буде заплановане на більш пізній час, для нього розумно і потрібно заздалегідь закласти комунікації.

Окремим питанням залишається необхідність розвороту пам’ятника Богдану Хмельницькому обличчям до церкви і центру міста.

Тетяна Мазур:
- Ви знаєте, що серед жителів міста з цього питання неодноразово точились дискусії. Ми звернулися в музей-заповідник, де отримали виборку, зміст якої наступний. З різних джерел, і в тому числі зі спогадів архітектора цього пам’ятника Андрія Антоновича Карнабеда відомо, що під час монтажу скульптуру силовим рішенням партійних органів повернули в бік тодішнього горкому партії. Плюс є дані про те, що неодноразово і окремі громадяни, і організації зверталися до різних інстанцій з пропозиціями розвернути цей пам’ятник.

Зараз постамент пам’ятника в дуже складному технічному стані. Згідно акту технічного висновку, який в нас є, цей постамент треба реконструювати. Під час цих робіт пам’ятник має буде обережно знятий. І потім у нас з вами є можливість, якщо цьому буде підтримка жителів міста, встановити його вже обличчям у бік площі. Таким чином було би підтримане і все композиційне рішення від центру міста.

Проектом реконструкції скверу також пропонується значне збільшення кількості паркових лав, огородження скверу вздовж вулиць Шевченка та Полуботка, будівництво ближче до вул. Мстиславської мережі дитячих велодоріжок тощо.

Після презентації всі присутні мали змогу висловити свої думки, зауваження та пропозиції. Після цього відбулося голосування, яким запропонований проект реконструкції скверу ім. Богдана Хмельницького громадською радою був прийнятий за основу.

За пропозицією Владислава Атрошенка, підтриманою громадською радою, створенаробоча група, яка до 10 серпня буде приймати і опрацьовувати всі пропозиції щодо реконструкції скверу. Ця комісія у співпраці з Тетяною Мазур і має визначитися з остаточним проектом. До робочої групи за бажанням увійшли архітектори, історики та громадські діячі з числа присутніх на громадській раді.

Також громадська рада одностайно висловилась за те, що роботи з реконструкції скверу потрібно починати вже в цьому році, а не відкладати на наступний.

Владислав Атрошенко звернувся до всіх учасників обговорення: «Цей сквер місту потрібен і його варто зробити на найвищому рівні. Ми повинні думати спільно, але не затягувати це». Він також висловив сподівання, що робота у сквері почнеться вже у вересні. Всі роботи малоймовірно завершити за рік, але протягом вересня-жовтня можна зробити чимало.

Останні новини Чернігівщини

5 липня - День працівників морського і річкового флоту

5 липня - День працівників морського і річкового флоту 09:51

Напевно, немає на світі людини, яка не дивилася б з захопленням у бездонні сині морські простори, мріючи коли-небудь відправитися на білосніжному лайнері в захоплюючу подорож. Невипадково професія моряка оточена таким романтичним ореолом, і багато хлопців марять мрією стати капітаном далекого плавання.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області 14:22

За даними Управління охорони здоров’я на 11 годину 4 липня в області зафіксовано 11 нових випадків COVID-19. З них п'ять виявлено у Варвинському районі, по одному в Сновському та Носівському районах, по два у Прилуках та Чернігові.

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею 13:58

Будинок в якому зараз знаходиться Сосницький краєзнавчий музей ім. Ю.С.Виноградського, був побудований лікарем Щербаковим у 1870 році. З 1890 року належав князю Волконському. В 1899 році він був капітально відремонтований, про що свідчать дата на металевій прикрасі при вході у будинок. Останнім кому належав будинок – це був лікар П.В.Ольденборгер.