Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 11:20:56

Чернігівцям розказали, як впливати на бюджет міста

04.08.2016   07:36Агенцiя

В центрі міста Чернігова в сквері ім. Попудренка пройшла акція «Впливай на бюджет свого міста», під час якої чернігівцям розказали, як формується бюджет міста та запропонували внести свої власні пропозиції до бюджету 2017 року.

Організатор акції виступив Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень.

Метою акції є підвищення поінформованості та привернення уваги мешканців Чернігова до проблем місцевих бюджетів, а також спонукання місцевої влади до підвищення прозорості бюджетного процесу та участі в ньому громадськості.

Під час акції представники Поліського фонду намагалися пояснити людям, що міський бюджет − це не щось абстрактне і далеке, а це кошти кожного мешканця міста, які вони сплачують в міську казну у вигляді податків і зборів. Відповідно, кожен чернігівець має право контролювати і знати, куди витрачаються його кошти. А для того, щоб контролювати бюджетні витрати, громадянське суспільство має бути зрілим і відповідальним, та має орієнтуватись в процесах формування бюджетів.

Саме цього й намагаються досягти представники 17 міст України, об'єднавшись у всеукраїнське громадянське партнерство «За прозорі місцеві бюджети».

Окрім цього, кожен має право не лише знати, як місцева влада розпоряджається нашими грошима, а й вносити свої пропозиції, на що кошти зі скарбниці краще виділити.

Під час акції окрім інформаційно-просвітницької кампанії, мешканцям міста було запропоновано заповнити анкети з визначенням пріоритетів для виділення коштів міського бюджету. 

Аналізуючи отримані пропозиції, можна дійти висновку, що населення хоче щоб їхні кошти були потрачені на поліпшення умов життя, а саме на: ремонти дахів, ремонти доріг, ремонти багатоповерхових будинків. А ще мешканців хвилює транспортна сфера та поновлення тролейбусного парку, своєчасне прибирання сміття з урн в парках та в прибудинкових територіях, а також вирішення питання з безпритульними собаками.

Останні новини Чернігівщини

Прозора організація залізничних перевезень – суттєво знизить витрати зерновиробників

Прозора організація залізничних перевезень – суттєво знизить витрати зерновиробників 09:01

Голова обласної держадміністрації Андрій Прокопенко разом із першим заступником голови ОДА Віталієм Загайним провели зустріч із підприємцем Віктором Кияновським та членом логістичного комітету Європейської Бізнес Асоціації Юрієм Щукліним.

Піхотинці вчилися штурмувати будівлі

Піхотинці вчилися штурмувати будівлі 08:45

Військовослужбовці 72 окремої механізованої бригади в рамках програми бойової підготовки вчилися вести бойові дії в урбанізованій місцевості, зокрема це бій в населеному пункті, штурм будівель тощо.

Контрабандисти з цигарками продовжують штурмувати кордон

Контрабандисти з цигарками продовжують штурмувати кордон 08:24

У міжнародному автомобільному пункті пропуску «Нові Яриловичі» спільною прикордонно-митною оглядовою групою у мікроавтобусі «FORD», під обшивкою передніх дверцят, виявлено 420 пачок цигарок без акцизних марок білоруського виробництва.

Чернігівщина розпочала жнива

Чернігівщина розпочала жнива 08:14

В поле вийшов перший комбайн на збирання озимої пшениці.