"Соломія" вже допомагає
За ініціативи групи батьків, які виховують та доглядають дітей з інвалідністю та за сприяння Ніжинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, клієнтами якого є більшість таких сімей, у Ніжині створено нову громадську організацію «Ніжинська міська організація батьків та дітей з особливими потребами «Соломія»».
![](/uploads/218-m.jpg)
Організацію вирішили назвати ім’ям ніжинської дівчинки, яка народилась із тяжкою і рідкісною вадою серця та своїм коротким життям об’єднала зусилля багатьох небайдужих людей у прагненні її врятувати.
Усі благодійні кошти, зібрані на оперативне лікування немовляти, сім'я, що перебувала під соціальним супроводом центру, передала на порятунок інших людей, здебільшого дітей, а також на ремонт частини приміщення дитячого відділення міської лікарні та придбала офтальмологічне обладнання для лікування дітей з вадами зору. І вже за власні кошти встановила на алеї центрального міського парку імені Т. Шевченка лаву для відпочинку з табличкою, на якій зроблено написи: «Від янголятка Соломійки – добрим серцям» та «Раз добром зігріте серце вік не прохолоне» Т. Шевченко».
За короткий період, від виникнення ідеї створення ГО «Соломія» до її реєстрації, ініціативній групі у складі батьків дітей з особливими потребами вдалося досягти значних результатів спільної роботи: за підтримки депутатів міської ради добавлено бюджетні кошти для забезпечення дітей-інвалідів ліками на пільгових умовах; при дитячій поліклініці відкрито новий офтальмологічний кабінет із сучасним обладнанням для корекції зору у дітей; у тісній співпраці із міським центром соціальних служб для сімей, в яких є діти з вадами здоров’я, організовано декілька святкових та освітньо-розважальних заходів із залученням волонтерів та спонсорів; створено сайт організації; один із членів її ради побував на семінарі з обміну досвідом реабілітації осіб з інвалідністю в м. Умань; із залученням професійних фотографів започатковано благодійну фотосесію «Життя прекрасне» - для сімей, в яких виховуються діти з особливими потребами.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.