Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 15 липня, 10:32:52

Стати ближчими до людей — одне з основних завдань реформованих військкоматів. Починають реформи з Чернігівщини

28.07.2016   08:17Агенцiя

«Стратегічний оборонний бюлетень України», введений в дію Указом Президента України у червні цього року, передбачає на базі військових комісаріатів створення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Плацдармом для розробки й випробовування нової структури було обрано Чернігівську область.

Проблеми, які виникають у ході цього експерименту, обговорили сьогодні на нараді в облдержадміністрації за участю заступника Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігоря Долгова.

Як доповів Чернігівський обласний військовий комісар Олександр Криворучко, на сьогодні вже відпрацьовано проект структури Центру комплектування та соціальної підтримки обласного рівня.

Його основними підрозділами визначено центри оборонно-мобілізаційної роботи, рекрутингу і комплектування та соціальної підтримки і правової допомоги. Для кожного з них сформульовано свої специфічні завдання, спрямовані на перехід місцевих органів військового управління від адміністративно-примусових до рекрутингових та соціально-сервісних.

Головною метою змін є формування у суспільстві більш позитивного ставлення до місцевих органів військового управління та заходів, що вони проводять, досягнення більш відкритої та ефективної співпраці цих органів з населенням, піднесення таким чином національно-патріотичних настроїв у суспільстві.

Проте, на переконання обласного воєнкома, попри явну необхідність реформування, військові комісаріати як структурні одиниці мають бути збережені. Для того існує кілька підстав: від суто технічних, як-от перевід документації, особових справ та облікових карток на нові реквізити, до загальнополітичних та стратегічних, оскільки у багатьох районах, наприклад, Чернігівщини, єдиною організаційною військовою структурою є військкомат. І саме він потрібен для забезпечення виконання законодавства з військових питань.

Крім того, потребують додаткового узгодження взаємини між органами військового управління, органами державної влади та місцевого самоврядування. Адже на тлі адміністративно - територіальної реформи, зміни меж територіальних одиниць та їх об’єднання постає й питання військового обліку та зони відповідальності того чи іншого військкомату.

І третя з найбільших, окреслених під час наради проблем, — уніфікація організаційно - штатної структури центрів. Штатний розклад центрів потрібно розробити якнайшвидше, щоб до його впровадження залишився час на аналіз та корегування на місцях.

Участь у обговоренні питання взяли заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко, представники Генерального штабу та структурних підрозділів облдержадміністрації, Громадської ради при ОДА.

Підсумував роботу наради заступник Міністра оборони України Ігор Долгов. Він, зокрема, зазначив, що для ефективного реформування системи місцевого військового управління не слід повністю відмовлятися від досвіду військових комісаріатів.

— Експеримент — це максимальне використання позитивних напрацювань плюс нові речі, чийсь корисний досвід і новації, — підкреслив Ігор Долгов. За його словами, оборона країни мусить бути спільною справою: людина у формі має відчувати підтримку громадськості, а для того повинна користуватися заслуженим авторитетом.

І саме на формування позитивного іміджу військової служби в цілому та органів військового управління зокрема (як би вони не називалися) потрібно спрямовувати як інформаційно-роз’яснювальну роботу, так і саме реформування системи. Тоді служба в армії, захист Батьківщини стане дійсно почесним обов’язком кожного громадянина.

Останні новини Чернігівщини

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Ніжинському районі 16:12

11 липня близько 17-ї години до поліції надійшло повідомлення про те, що на трасі М-02 « Кіпті-Глухів-Бачівськ» поблизу Батурина сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої загинула людина.

Підлітки зі Сновщини взяли участь у менторській програмі "Покоління Перемоги" 15:39

Досягати спільних цілей навчилися десятикласники та десятикласниці Сновської громади під час участі в менторській програмі «Покоління перемоги» від GoGlobal. Крім цього, надолужили прогалини зі шкільних предметів, удосконалили свої комунікаційні навички та підтягнули фінансову грамотність.

Майже мільярд гривень компенсацій: на Чернігівщині триває реалізація програми «єВідновлення» 15:15

Програма «єВідновлення», яка передбачає надання компенсації за пошкоджене та зруйноване житло, реалізується в області більше року. За цей час на Чернігівщині нараховано компенсацій на майже мільярд гривень.

Чотири ліцеї та 23 гімназії. У Чернігові перепрофілювали заклади загальної середньої освіти 14:33

Тобто, змінили тип шкіл та затвердили їхні статути у новій редакції. Відповідне рішення затверджене на 41-й (позачерговій) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання 10 липня.

Чернігівські поліцейські розкрили крадіжку грошей з втраченої банківської картки 13:48

Оперативники Чернігівського райуправління поліції викрили зловмисницю, яка привласнила знайдену банківську картку, а потім викрала з неї 180 тисяч гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини