У Чернігові планують розпочати благоустрій районів приватного сектору на умовах співфінансування
27 липня, в Чернігівській міській раді під головуванням заступника міського голови Олександра Кириченка відбулося перше засідання комісії, яка створюється для організації роботи з благоустрою приватного сектору міста. Комісія обговорювала проект «Програми розвитку інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору».

Цей проект, розроблений спеціалістами міської ради разом з депутатською ініціативною групою, а також депутатами Новозаводської та Деснянської районних у місті Чернігові рад, для багатьох жителів приватного сектору міста може стати реальною можливістю покращити умови свого проживання.
У проекті програми йдеться про будівництво та ремонт інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору (доріг, водогонів, каналізації) на умовах співфінансування з міським бюджетом. По суті, це розповсюдження тих же принципів і механізмів, що запропоновані в Чернігові будинкам з ОСББ. Програма для приватного сектору передбачає створення організаційно-правових і матеріально-технічних умов для участі населення в цьому процесі.
Співвідношення внесків мешканців і бюджету програма пропонує на рівні 30% на 70%. Проте, члени комісії запропонували й інші співвідношення, найбільш логічним і справедливим з яких було визнано оплату 20% мешканцями і 80% бюджетом (як і для ОСББ).
Окрім того, члени комісії запропонували максимально спростити процедуру збору коштів населенням. Разом з тим, учасники обговорення дійшли висновку про те, що такі кошти під час їх збору мають зберігатися не у вуличкомах, а на безготівкових рахунках. Тобто, швидше за все, для цього потрібно буде створювати кооперативи, громадські неприбуткові організації або (досвід Вінниці) – «органи самоорганізації населення». Наразі юридичному відділу міської ради доручено запропонувати шлях збирання коштів, який буде і законним, і зрозумілим та зручним для людей.
- Важливо, щоби процедура була також зручною і для наступної передачі збудованого майна в комунальну власність. Зокрема, щоб не виникло потім такого: «Я заплатив, тому оце мій шматок асфальту, не їздіть тут», - зазначив Олександр Кириченко.
- Почнемо з вулиць, які вже зараз готові до будівництв і ремонтів на умовах співфінансування, - сказав він також. - Якщо людина готова вкладати свої гроші, значить, там є гостра необхідність. Ми ці вулиці виділяємо в окрему групу і проводимо роботи вже в цьому році. Інші вулиці "підтягнуться", коли побачать зроблене.
Друга група, - продовжив він, – ті вуличкоми, які ще визначаються. Там ми робимо проекти, вносимо адреси в план на наступний рік – і поступово будуємо, починаючи з весни. Третя група – ті, хто чітко сказали: «Ми на умовах співфінансування нічого робити не будемо». Для цих вулиць у майбутньому можлива участь у якихось інших програмах, які у місті можуть з’явитися при наявності коштів. Але не в цій.
До участі в роботі комісії заступник міського голови попросив долучатися всіх депутатів та фахівців, які готові в ній працювати.
Комісія планує збиратися в міській раді щосереди об 11.00.
Останні новини Чернігівщини
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.
Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43
Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.