Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 червня, 17:29:30

Ще раз про попередження африканської чуми свиней

27.07.2016   15:04Агенцiя

Про те, як не допустити рецидивів із захворюванням на африканську чуму свиней, говорили 26 липня під час чергового засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови ОДА Леоніда Сахневича.

Як повідомили представники відповідних служб області, після випадку африканської чуми у червні цього року у селі Хибалівці Куликівського району проведено всі необхідні протиепізоотичні заходи, неблагополучні пункти оздоровлені. Проте і зараз у цьому населеному пункті тривають заплановані карантинні заходи.

Для упередження подібних випадків в області затверджено Комплексний план спільних оперативних дій у разі виникнення підозри та підтвердження діагнозу на африканську чуму свиней.

Леонід Сахневич наголосив на неухильному виконанні всіх пунктів цього плану. А це, зокрема, підвищення рівня відповідальності як посадових осіб, так і громадян за недодержання ветеринарно-санітарних вимог утримання тварин. Надзвичайно важливим є також дієвий контроль за об’єктами господарювання, діяльність яких пов’язана з утриманням, забоєм свиней та переробкою їх м’яса, за місцями торгівлі, переміщенням живих свиней і продукції свинарства. Для цього, з-поміж іншого, будуть створені спільні мобільні групи, що відстежуватимуть підконтрольні вантажі на автошляхах області. Є необхідність у базовій підготовці патрульних поліцейських з питань біобезпеки.

Говорили на засіданні комісії і про потребу в бюджетних коштах – як для проведення профілактичних заходів, так і для ліквідації можливих надзвичайних ситуацій.

Перший заступник голови ОДА висловив переконання у необхідності прийняти окрему обласну програму для боротьби з африканською чумою свиней та обов’язково передбачити кошти на її виконання.

Останні новини Чернігівщини

Порушення правил проїзду перехресть стало причиною ДТП у Чернігові 17:14

Учора, близько 14-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду за участі трьох автомобілів на перехресті вулиць Гетьмана Полуботка та Олега Міхнюка.

Чернігів: рятувальники ліквідували пожежу в багатоповерхівці 16:40

У місті Чернігові сталася пожежа в квартирі дев’ятиповерхового житлового будинку.

У Ніжині обговорили оновлення громадського простору 16:25

Відбулося засідання містобудівної ради під головуванням виконувача обов’язків головного архітектора міста Євгена Малюги. На розгляд членів ради було винесено два актуальні питання, що стосуються благоустрою міського простору та його подальшого розвитку.

Спорт рівних можливостей: юні прилучани на Всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» 15:44

Створення рівних умов для самореалізації та усунення обмежень дозволяє кожній дитині повноцінно розкрити свій потенціал і досягти вершин майстерності. Інклюзивне спортивне середовище стає тим простором, де на перший план виходять віра в себе та наполегливість.

Ворог знову атакував Чернігівщину 15:09

російські війська завдали удару безпілотними літальними апаратами по місту Новгород-Сіверський.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини